Українські COVID-сертифікати перестають визнавати на міжнародній арені через потік підробок - Монастирський

Українські COVID-сертифікати перестають визнавати на міжнародній арені через потік підробок - Монастирський
Читать на русском

Вже зараз Мальта перестала визнавати українські сертифікати про вакцинацію

Українці продовжують користуватись підробленими COVID-сертифікатами, що має наслідки не тільки для здоров’я людей, а й на міжнародній арені. Вже зараз Мальта перестала визнавати українські сертифікати.

Про це APnews пише з посиланням на заяву очільника МВС Дениса Монастирського в ефірі ICTV.

"Минулого тижня газета The New York Times цілу статтю присвятила темі підроблених сертифікатів в Україні. Ми розуміємо, що спокуса скористатися фальшивим документом дуже велика. Наприклад, коли людина після хвороби хоче поїхати у відпустку. Тому, купити сертифікат наші люди вважають меншим злом, ніж пропустити заплановану відпустку", - сказав він.

За його словами, більшість випадків, які перевіряла кіберполіція, щодо підробки сертифікатів – це банальне шахрайство, коли у громадян просто виманювали кошти, не надаючи навіть підроблених документів. Також є задокументовані епізоди, коли такі довідки просто виготовляють у фотошопі.

"Поліцейський або прикордонник, за допомогою службового планшету, з легкістю виявляє підробку. По всій Україні працює 1200 мобільних груп, які мають повноваження перевірити справжність сертифікату про завершення курсу вакцинації. До мобільних груп входять не лише поліцейські, але й Держспоживслужба. Та навіть медики можуть перевірити справжність такого документу", - розповів голова МВС.

Раніше APnews писав, що за тиждень поліція вилучила майже 200 підроблених COVID-сертифікатів.

Новини партнерів

У київських школах планують встановити металодетектори
Мінекономіки Німеччини не вбачає у сертифікації "Північного потоку-2" загроз для Європи