Українська мова може стати офіційною в ЄС - мовний омбудсмен

Українська мова може стати офіційною в ЄС - мовний омбудсмен
Читать на русском

Тарас Кремінь зазначив, що Україна вже веде переговори з європейською асоціацією мовних інституцій

Українська мова може стати офіційною в Європейському союзі, якщо провідні наукові мовні інститути допоможуть. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву уповноваженого із захисту державної мови в Україні Тараса Креміня в коментарі Страна.ua.

"Це посилить наші позиції на міжнародній арені, а також буде сприяти її перспективному застосуванню в якості обов'язкового в країнах ЄС. Зараз ми ведемо переговори з європейською асоціацією мовних інституцій, щоб Україна отримала асоційоване членство до кінця цього року", - заявив омбудсмен.

При цьому він вказав, що за станом на 22 січня йому надійшло 186 скарг про порушення закону України про забезпечення функціонування української мови як державної.

"Найбільше скарг надійшло з Києва. В основному ці порушення стосуються вивісок, цінників не державною мовою, а також відсутності україномовних версій інтернет-магазинів", - підсумував Кремінь.

Як раніше повідомляв APnews, за підсумками перших днів дії змін в мовному законодавстві близько сотні українців поскаржилися на порушення. Частина з цих звернень оформлять як скарги для подальшого реагування.

Новини партнерів

Перехід в Києві, де впала стеля, не ремонтували майже 20 років
Зеленський оголосив траур через пожежу в Харкові