Україною управляють люди без компетенції та стратегічного бачення, - політолог

Україною управляють люди без компетенції та стратегічного бачення, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

За словами політолога, всі люди, щодо яких виникали суперечності закону про люстрацію, пов’язані з "договорняками" в Офісі президента

Серед чиновників, які наразі знаходяться у владі, багато тих, хто потрапив туди випадково. Про це заявив політолог Олексій Толкачов у ексклюзивному коментарі APnews.

"У мене скептичне було ставлення до люстрації, оскільки дуже багато спеціалістів, як влаштована система, як працюють гвинтики економіки, їх люстрували. І приходила епоха піонерів, які нічого не розуміли у державному управлінні. Зараз ми знаходимось в апогеї цього піонерства, коли управляють державою люди абсолютно випадкові, без компетенції і без стратегічного бачення, куди вести країну і народ", - сказав він.

За словами політолога, всі люди, щодо яких виникали суперечності закону про люстрацію, пов’язані з "договорняками" в Офісі президента.

"Інша справа, що якби Зеленський конкретні випадки обходу закону про люстрацію обґрунтовував видатними здібностями кандидата або посадовця, це ще куди б не йшло. Однак наразі всі люди, стосовно яких виникали сумніви та суперечності закону про люстрацію, це були просто результати "договорняків", які відбувались в офісі президента. Починаючи з цієї величезної кількості розмов про призначення Тігіпка ледь не прем'єр-міністром, у мене було багато здивування, хто заплатив гроші за таку величезну піар-кампанію самого Тігіпка, однак його не призначили. Але ми дізнавались, що в нашій країні, яка по суті зараз є парламентсько-президентською республікою, основні розмови про те, хто очолить Кабінет міністрів, відбувались кулуарно в офісі президента. Тільки потім, коли президент досягає якоїсь довіри до кандидата, досягає паритету з цими силами, з якими йдуть переговори, він це рішення опубліковує публічно. І потім вже думає, як обійти закон про люстрацію. Тобто це абсолютно фіктивний механізм, бо у президента наразі сконцентрована абсолютна влада, чого практично не було навіть у Януковича. У Януковича був парламент, в якому була коаліція. Януковичу так чи інакше доводилося досягати компромісу з іншими фракціями, в тому числі навіть з комуністами. Зеленському зараз ні з ким досягати компромісу не потрібно, тим не менш всі рішення приймаються кулуарно шляхом закритих перемовин в Офісі президента. І потім вже законодавство натягують на той результат, який потрібен президенту або його оточенню. Це взагалі обурює", - додав Толкачов.

Як раніше повідомляв APnews, пояснення президента України Володимира Зеленського щодо "плівок Єрмака" кращі, ніж були у його попередника Леоніда Кучми щодо плівок по вбивству українського журналіста Георгія Гонгадзе, проте все одно кажуть про неготовність оцінювати своє оточення.

Новини партнерів

Зеленського могли б звинуватити у тиску на правоохоронців, якби він назвав відповідальних за "плівки Єрмака", - політолог
Супрун заявила, що Єрмак попросив її допомогти з реформами