Україна звернулася до Гааги через руйнування об'єктів культурної спадщини в Криму

Україна звернулася до Гааги через руйнування об'єктів культурної спадщини в Криму
Читать на русском

Повідомляється, що знищення унікальних об’єктів культурної спадщини людства є таким же незворотним злочином як і позбавлення людини життя, адже один із способів припинити існування народу – це знищити його культуру і історію.

Україна направила до Міжнародного кримінального суду інформаційне повідомлення про злочини проти культурної спадщини в окупованому Криму. Вдалося зібрати достатню кількість доказів про присвоєння та руйнуванні об'єктів української культури та історії. Дії РФ і окупаційної влади півострова порівняли з убивством людини.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву генерального прокурора України Ірини Венедиктової на сторінці в Facebook.

"Відправляємо в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення, що стосується військових злочинів проти об'єктів культурної спадщини на тимчасово окупованій території півострова Крим", — повідомила генпрокурор.

За її словами, звернення вже підписали провідний експерт ГО "Регіональний центр прав людини" Роман Мартиновський та адвокат Української Гельсінської спілки Максим Тимочко.

Також вона назвала неоціненним внесок громадського сектора в масштабну аналітичну роботу в кожному з інформповідомлень до МКС.

"Офіс генпрокурора спільно з експертами з міжнародного гуманітарного і міжнародного кримінального права з ГО "Регіональний центр прав людини","Євромайдан-Крим" та Українською асоціацією міжнародного права зібрали величезний масив доказів широкомасштабного присвоєння та руйнуванні об'єктів культурної спадщини, не виправданих воєнною необхідністю і здійснюваних незаконним чином і безцільно. Ми передаємо докази експропріації та руйнування цих цінностей, щоб Міжнародний кримінальний суд долучив їх до свого розслідування, яке, сподіваємося вже найближчим часом може початися", — говориться в повідомленні.

Підкреслюється, що культурна та історична цінності, які знаходяться в музеях Криму, зокрема в місті Севастополь, та культурна спадщина, розташована на цій території, є національним багатством і власністю України, а тому охороняються як національним законодавством, так і міжнародним правом.

Отже, знищення перерахованого вище є таким же незворотнім злочином, як і вбивство людини, "адже один із способів припинити існування народу - це знищити його культуру та історію".

У документі зібрані докази широкомасштабного руйнування і присвоєння наступних об'єктів культурної спадщини:

- Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора;

- Історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї - Ханський палац, Чуфут-Кале;

- Кримська астрофізична обсерваторія;

- Вежа Костянтина і Докова Вежа в м. Феодосія;

- Церква Іоанна Предтечі в м. Керч.

Також повідомляється, що на території окупованого Криму неодноразово проводилися незаконні археологічні розкопки, "модифікувалися культурні цінності" і разграблялися, руйнувалися кургани та поховання, зокрема на поселеннях Кермен-Бурун і Сіваг-Кермен.

Також в документі звинувачують офіційну владу Росії та окупаційну владу Криму в незаконному обороті предметів культури й злочинній недбалості в процесі так званої "реставрації" об'єктів культури.

Крім того, заявляється, що під час будівництва так званої траси "Таврида" були знищені десятки унікальних культурних об'єктів, які є цінністю не тільки для України, але і для всього людства.

"Такі дії є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права, і кваліфікуються як окремий вид військових злочинів за змістом Римського статуту Міжнародного кримінального суду", — підкреслюється в повідомленні.

Раніше APnews повідомляв, тимчасовий повірений США при ОБСЄ заявив, що США зніме санкції з Росії, тільки коли Крим повернеться до складу України.

Новини партнерів

Нацзаповідник "Софія Київська" не дозволяв Red Bull влаштовувати дрифт зі зйомками
У тридцятці найкращих. Збірна України в новому рейтингу ФІФА опустилася на одну позицію