Україна запустить власну систему трансплантації до 2023 року - Степанов

Україна запустить власну систему трансплантації до 2023 року - Степанов
Читать на русском

Міністр МОЗ сподівається домогтися трансплантаційної незалежності.

Протягом трьох років в Україні повинна з'явитися повноцінна система трансплантації органів. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає APnews.

За словами Степанова, це дозволить Україні досягти так званої трансплантаційної незалежності. А це, в свою чергу, означає, що українці зможуть отримувати такі медичні послуги, не залишаючи Україну.

При цьому на цьому тижні уряд вже прийняв постанову про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів і тканин. Також на цьому тижні було прийнято рішення про створення Українського центру, який буде займатися всіма питаннями трансплантації.

"Мета цієї постанови - забезпечити запуск з 1 січня 2021-го цієї системи, яка повинна забезпечити зіставлення пари "донор-реципієнт". Без цієї системи не зможе повноцінно функціонувати система трансплантації", - заявив Степанов.

За словами Степанова, медична система в Україні дозволить робити близько 5 000 операцій в рік. При цьому станом на 2020 й рік в нашій країні було зроблено трохи більше сотні таких операцій.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні почнуть вакцинацію в лютому 2021-го року. При цьому за словами Максима Степанова, вакцинація буде добровільна для всіх жителів країни.

Новини партнерів

На Херсонщині цивільні на смерть забили військовослужбовця через сварку
У Харкові зробили ялинку з понад 1000 автомобілів і встановили рекорд