Україна запустить підготовчі курси зі стипендіями для абітурієнтів: хто на них має право

Україна запустить підготовчі курси зі стипендіями для абітурієнтів: хто на них має право
Читать на русском

На базі 25 ВНЗ запрацюють курси для абітурієнтів з Донбасу та Криму.

Україна запустить у червні двомісячні безкоштовні курси для абітурієнтів з ОРДЛО, які мають намір вступати до українських ВНЗ. Очікується, що майбутнім студентам нададуть житло та стипендії.

Про це розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає APnews.

Як зазначила Драганчук, пілотний проект запустять на базі 25 університетів – їх склад визначать за допомогою конкурсу.

Абітурієнти, що вступають через освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна", отримають можливість відвідувати підготовчі курси, які передбачають стипендіальне забезпечення та безкоштовне проживання в гуртожитках.

"Ми плануємо, що курси за таким форматом розпочнуться напередодні Дня Конституції України і триватимуть до початку навчального процесу в університетах, це орієнтовно 2-2,5 місяця", - розповіла заступниця глави Мінреінтеграції.

Крім того, вона заявила, що підготовка такого абітурієнта обійдеться державі у 8-13 тисяч гривень на місяць з урахуванням стипендії, витрат на гуртожиток і так далі. Очікується, що в цьому році на курси запишуться від 500 до 750 осіб.

Повідомляється, що після підготовчих курсів абітурієнти зможуть вступити до будь-якого вищого навчального закладу, на базі яких проходила підготовка.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Шкарлет заявив, що МОН просить Зеленського ініціювати скасування ДПА для учнів 11 класів.

Новини партнерів

Німецький тижневик написав про те, як Стерненко похвалив Зеленського
Відомого американського барабанщика звинуватили в побитті та тортурах над дитиною