Україна закупить величезну партію препарату від COVID-19, який ВООЗ визнала недієвим

Україна закупить величезну партію препарату від COVID-19, який ВООЗ визнала недієвим
Читать на русском

При цьому, Ремдесівір дозволено використовувати для лікування коронавірусу в 50 країнах світу.

Держпідприємство "Медичні закупівлі України" (МОЗ) закупить 28 200 Флаконів противірусного препарату Ремдесевір, який ВООЗ визнала недієвим.

Про це ДП МЗУ повідомило Інтерфакс-Україна, передає APnews.

Вартість одного флакона препарату складає 687 грн.

Зазначається, що постачальник має товар на складах і готовий привезти першу партію з 14 тис. флаконів найближчим часом.

Водночас, доставка першої партії в Україні розпочнеться, як тільки МОЗ надасть спеціальний дозвіл, оскільки Ремдесевір є незареєстрованим в Україні препаратом.

"За результатами фінальних переговорів вартість була знижена до $ 24,25 за одиницю (за нинішнім курсом - 687 грн за флакон). Загальна сума договору склала 19,3 млн грн. На зекономлені кошти, а це 26,7 млн грн, ми готові законтрактувати додаткові партії лікарських засобів, як тільки таке доручення надійде від Міністерства охорони здоров'я ", - заявили в МОЗ.

Загальний бюджет закупівлі становить 46 млн грн. Зазначимо, що раніше планувалося, що за ці кошти МОЗ закупить препарат за ціною близько 96 доларів за одиницю або 2700 гривень за флакон. Таким чином, планувалося закупити 18000 флаконів лікувального засобу.

МОЗ, завдяки переговорам, вдалося домогтися знизити ціну в чотири рази. Таким чином, було ухвалено рішення про збільшення кількості товару в 28 200 флаконів.

Зазначається, що на зекономлені гроші відомство готове законтрактувати ще одну партію ліків на основі наявних комерційних пропозицій. Препарат закуповуватимуть в одного з виробників, які отримали дозвіл на виробництво препарату у фармацевтичній компанії, яка розробила його - Gilead Sciences.

Ремдесівір (торгова назва Veklury) дозволено використовувати для лікування коронавірусу в 50 країнах світу. Зокрема, ремдесівір закуповується США, ЄС, Великобританією, Ізраїлем, Японією, Сінгапуром, ОАЕ, Таїландом.

"Разом з тим, в держпідприємстві підкреслили, що днями з'явилося дослідження ВООЗ, в якому зазначається, що кожен день з трьох препаратів, перевірявся (один з яких - ремдесевір), не впливає на смертність або зменшує потребу в вентиляції легенів. Дане дослідження ще не було рецензованих вченими і не було опубліковано в наукових журналах.

Потужності Gilead Sciences, Inc не дозволяють виробляти препарат в світових масштабах, вартість одного флакона виробництва Gilead Sciences, Inc становить $ 390.

У зв'язку з цим Gilead Sciences тимчасово надала ліцензії на виробництво ремдесевіра дев'яти компаніям з Єгипту, Індії та Пакистану за оригінальною документацією, проте, за значно меншу ціну. Дозвіл дозволяє цим компаніям продавати препарат в 127 країнах, в тому числі в Україні", - йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що МОЗ не уточнює, яка саме компанія продаватиме Ремдесевір Україні.

Виробляти препарат будуть компанії Cipla Ltd, Dr. Reddy's Laboratories Ltd, Eva Pharma, Ferozsons Laboratories, Hetero Labs Ltd, Jubilant Lifesciences, Mylan, Syngene, a Biocon company, Zydus Cadila Healthcare Ltd.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров'я раніше заявила, що результати дослідження ВООЗ Solidarity, в якому вивчали ефекти ремдесивіра і трьох інших можливих схем прийому ліків у 11 266 госпіталізованих пацієнтів, показали, що жоден з методів лікування "суттєво не вплинув на смертність" або не зменшив потребу у вентиляції легень пацієнтів.

Як повідомляв APnews, народний депутат Олексій Гончаренко не проти закуповувати російську вакцину.

Новини партнерів

Пожурити і поагітувати. Політолог пояснила, навіщо Зеленському «Звернення до нації»
У Києві безхатька проштрикнули ножем у черзі за безкоштовною їжею