Україна втратить друга в особі Грузії через призначення Саакашвілі - Климпуш-Цинцадзе

Україна втратить друга в особі Грузії через призначення Саакашвілі - Климпуш-Цинцадзе
Ексклюзив
Читать на русском

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що її неприємно вразила реакція міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби на відгук Грузією посла з України.

Призначення третього президента Грузії та колишнього губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі призведе до втрати Україною друга в особі Грузії. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповіла народний депутат з фракції "Європейська солідарність", глава парламентського комітету з питань інтеграції України з Європейським союзом Іванна Климпуш- Цинцадзе.

"Є заява грузинського керівництва про відкликання посла в Україні для консультацій. Мене неприємно вразила реакція міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, коли він сказав, що ми переживемо. Я вважаю, що це просто розмінювання партнерів України заради політичних амбіцій окремих індивідуумів, які вже довели свою не конструктивність в Україні протягом першого призначення Саакашвілі", - зазначила політик.

При цьому вона вважає, що українська влада повинна бути далекоглядною.

"Коли була озвучена в українському парламенті про призначення Саакашвілі віце-прем'єром з реформ, то я рада, що вони прислухалися до думки наших партнерів-парламентаріїв, які були категорично проти такого призначення. Що стосується його дій щодо призначення до Національної ради реформ, то дуже хочеться, щоб влада була трохи більш далекоглядна і хоча б мала середньострокове і довгострокове бачення того, як вона бачить себе у світі та з якими партнерами вона себе бачить", - повідомила Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також:

Крім того, вона вказала на згортання Україною роботи з європейської та євроатлантичної інтеграції, але Саакашвілі не матиме якийсь визначний вплив на цей процес.

"Я бачу серйозне згортання системної роботи і її відсутність в євроатлантичної інтеграції. Мене турбує, що сьогодні вже 8 травня, але вперше не підписана річна програма під егідою комісії Україна-НАТО, хоча ще минулого року зробили все можливе і неможливе, щоб це була оновлена ​​унікальна програма, яка б створювала шлях для тих, хто мав план дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі. Вже пройдений шлях нікому не потрібен тут і політика згортається, але я не думаю, що Саакашвілі буде мати якийсь визначальний вплив. Я думаю, що він запрошений актор в наступний сезон серіалу, тому що не вистачає хайпу та таким методом можуть привернути увагу, а це і є політика Зеленського", - розповіла нардеп.

Водночас Климпуш-Цинцадзе вважає, що Україна в особі Грузії хоч й не отримає опонента, але втратить друга через призначення Саакашвілі.

"Виходячи з того, що Україна з Грузією мають спільного ворога, і спільні цілі, поки що декларативно з точки зору європейської та євроатлантичної інтеграції, то навряд чи ми отримаємо опонента, але точно втратимо друга. Наша взаємодія буде вимагати додаткових зусиль, а про розрахунок на підтримку вже не може йти апріорі, тому що Україна дозволила, щоб одна особа переважила над взаєминами двох країн, які є природними стратегічними партнерами", - підсумувала глава парламентського комітету з питань євроінтеграції.

Як раніше повідомляв APnews, Грузія відкликала свого посла з України для консультацій після призначення Михайла Саакашвілі.

Новини партнерів

Порошенка, Новинського і Рабіновича можуть "оштрафувати" за прогули Ради
Stand-by від МВФ. Зрада чи "перемога"?