Україна вперше в історії закупить найдорожчі в світі ліки для дітей - 1 доза коштує $2 млн

Україна вперше в історії закупить найдорожчі в світі ліки для дітей - 1 доза коштує $2 млн
Читать на русском

На закупівлю цих ліків держава виділить 300 мільйонів гривень.

Міністерство охорони здоров'я України вперше в історії придбає препарати для лікування спинально-м'язової атрофії. На це у державному бюджеті передбачено виділення 300 мільйонів гривень.

Про це APnews повідомляє з посиланням на текст законопроєкту про держбюджет №6000.

"Вперше за таку кількість років збільшено в рази фінансування закупівлі ліків для людей з орфанними захворюваннями. Навіть СМА, на яку взагалі ніколи не закладалися гроші - завдяки ухваленню закону 300 мільйонів додали", - заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Нардеп від "Слуги народу" нагадав про законопроєкт №4662 про закупівлю ліків за договорами керованого доступу, який парламент ухвалив наприкінці вересня. Його прийняття в МОЗ пояснили тим, що тепер буде можливість закуповувати інноваційні препарати для лікування важких хронічних захворювань безпосередньо у виробників, що "потенційно дозволить отримати нижчі ціни".

Що ж до спинально-м'язової атрофії (СМА), то на цей час в Україні цією хворобою хворіють понад 200 дітей. Сама хвороба вже виліковна - але для цього потрібні найдорожчі в історії ліки. Йдеться про препарат Zolgensma, одна доза якого становить близько двох мільйонів доларів.

Раніше в Україні не було державної програми, яка дозволяла закуповувати такі ліки, на відміну від низки європейських країн, а також США. Наразі ця ситуація змінилася.

Втім, як зазначили активісти громадського руху "Діти ми встигнемо" у Facebook, ці ліки закуповуватимуть за договорами керованого доступу, а ціну закупівель ніхто не збирається розголошувати.

СМА – це рідкісне генетичне захворювання, що призводить до порушення функцій нервових клітин спинного мозку та м'язової атрофії. Хвороба вражає м'язи, що відповідають за ковтання, утримання голови, рух та дихання.

Раніше APnews повідомляв, що Верховна Рада у другому читанні ухвалила бюджет України на 2022-й рік. Відповідно до проєкту, фінансування охорони здоров'я зросте на 14%.

Новини партнерів

У Києві чоловік через неякісно виконаний ремонт відкрив стрілянину по працівнику
В Україні з 6 грудня зміняться карантинні правила – МОЗ