Україна визнала Росію країною-терористом та заборонила військові символи Z та V

Україна визнала Росію країною-терористом та заборонила військові символи Z та V
Читать на русском

Ухвалений документ визначає конкретні умови, за яких використання цих символів вважається пропагандою.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №7214 про заборону пропаганди військового вторгнення в Україну, таким чином, визнавши Росію країною-терористом і заборонивши використання її військової символіки Z та V.

Авторами законопроекту є група з 19 депутатів з різних фракцій на чолі з Миколою Княжицьким. Серед співавторів значаться, зокрема, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Єлизавета Богуцька, Софія Федіна, Гео Лерос, Оксана Савчук та низка нардепів з фракцій "Батьківщина" та "Голос". Пише APnews.

За ухвалення у першому читанні проекту закону "Про заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акта агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста, символіки, яка використовується збройними та іншими військовими формуваннями Російської Федерації у війні проти України" проголосували 311 народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Очікується, що Верховна Рада остаточно ухвалить законопроект найближчими пленарними днями.

Згідно з документом, літери "Z", "V" пропонується визнати символікою воєнного вторгнення Росії в Україну, оскільки ними позначається військова техніка агресора. А також заборонити пропаганду цієї символіки, зокрема, передбачено заборону використання ЗМІ для цього.

Крім того, символіку війни проти України не можна буде використовувати у назвах будь-яких юридичних осіб, а не лише партій.

Закон визначає конкретні умови, у яких використання цих символів вважається пропагандою. Крім того, законопроект пропонує визнати Росію державою-терористом. Пропаганду російського режиму Рада також хоче визнати формою тероризму.

Як відомо, символіка війни проти України вже зараз заборонена у багатьох європейських країнах, і перші кримінальні справи вже розслідуються, наприклад, у Німеччині та країнах Балтії.

Раніше APnews повідомляв, до Верховної Ради внесли законопроект про зміну слів у Державному гімні України.

Новини партнерів

Окупанти використовують українських дітей в якості живого щита при переміщенні колон техніки - ГУР Міноборони
На Полтавщині впав ворожий безпілотник "Орлан-10" за $80 тис. - СБУ (Фото)