90 млн за вирок. За шість років НАБУ злило на боротьбу з корупцією 3,6 млрд грн

90 млн за вирок. За шість років НАБУ злило на боротьбу з корупцією 3,6 млрд грн
Читать на русском

На утримання органу в рік витрачається більше грошей, ніж він зміг повернути в казну за всі 6 років своєї роботи

На винесення одного корупційного вироку Україна витрачає майже 90 млн гривень, і це лише за роботу НАБУ. Всього ж в Україні діють 7 антикорупційних органів, на кожен з яких щороку витрачають більше грошей, ніж вони разом зуміли повернути в казну за весь час свого існування.

Про це повідомляє APnews з посиланням на офіційні звіти НАБУ і інших органів, а також щорічні бюджети.

Так, в 2020 році на утримання НАБУ з бюджету виділили трохи більше 924 мільйонів гривень. А за весь час, з моменту створення органу в 2015 році, на нього виділили понад 3,6 мільярда гривень. А ось Бюро в свою чергу, згідно з інформацією, якою вони хваляться на сайті, направили до суду аж 265 справ та покарали 41 корупціонера.

Фактично на те, щоб направити одну справу до суду (що вважається виконаною роботою по одному корупційній справі, так як для передачі справи в суд необхідно завершити і представити результати проведених слідчих дій), НАБУ необхідно понад 13,5 мільйона гривень, а на те, щоб покарати одного корупціонера - понад 87,8 мільйонів гривень.

Цікаво ще й те, що в 2021 році на утримання органу хочуть виділити понад мільярд гривень. Хоча за всі 6 років (!) своєї роботи НАБУ зуміли повернути в державну казну тільки 600 мільйонів - менше, ніж на них витрачають за рік.

90 млн за вирок. За шість років НАБУ злило на боротьбу з корупцією 3,6 млрд грн

В Україні, починаючи з 2014 року, діють цілих 7 антикорупційних органів, включаючи НАБУ. На їх утримання щороку виділяються мільярди гривень. Однак всі вони, на жаль, не показують ту ефективність, яку від них очікували спочатку. Ще приклад: у 2020 році виплати співробітникам Державного бюро розслідувань підвищили у 3-5 разів. Фактично, їх співробітники отримують зарплату в 100000 гривень, не показуючи при цьому результатів.

9 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. Редакція APnews бажає всім нашим численним структурам, які повинні з нею боротися, - ПОЧАТИ з нею боротися, а не зливати нечувані бюджети на мотоцикли, телескопи, і пам'ятні значки "борців з корупцією".

Новини партнерів

Зеленський звинуватив Росію у блокуванні миру на Донбасі та зриві всіх домовленостей
Уряд оголосив нові умови вступу до ВНЗ у 2021 році: що зміниться для абітурієнтів