Україна відстає на 50 років від всього медичного світу, - Тодуров

Україна відстає на 50 років від всього медичного світу, - Тодуров
Ексклюзив
Читать на русском

За його словами, трансплантологія в Україні сьогодні базується тільки на вмінні і бажанні ентузіастів.

З 2001 по 2020 рік в Україні було зроблено в цілому всього 10 операцій по трансплантації серця. Країна відстає в розвитку від всього медичного світу на 50 років.

Про це заявив лікар-кардіолог і директор Інституту серця Борис Тодуров в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV.

"Україна відстає від усього медичного світу на 50 років за багатьма параметрами.

Трансплантологія сьогодні базується тільки на вмінні і бажанні ентузіастів. Держава для того, щоб трансплантологія розвивалася не зробила зовсім нічого", - сказав Тодуров.

За його словами, лікарі-трансплантологи в Україні працюють на чистому ентузіазмі, адже держава не вкладає коштів, тим самим не надаючи ніякої мотивації.

"Все, що ми робили в галузі трансплантації серця, ми робили самі, за свій рахунок, за рахунок свого вільного часу, за рахунок своїх грошей. Я їздив до Німеччини і три місяці стажувався перед тим, як зробити цю першу пересадку. Літав на вертольоті на забір органів, асистував на цих операціях, витрачав кілька місяців свого життя на те, щоб навчитися. Держава в це не вклала ніяких коштів.

Закон не досконалий, фінансування немає, ніякої мотивації для трансплантологів сьогодні немає. Крім головного болю і проблем потім з силовими структурами, нічого більше трансплантологія людям не додає", - резюмував директор Інституту серця.

Як повідомляв APnews, Борис Тодуров заявив, що перше в Україні механічне серце імплантували на голому ентузіазмі.

Новини партнерів

Світовий банк виділив додаткові 150 млн доларів Україні
Тодуров: Супрун приїхала в Україну, щоб зруйнувати залишки нашої медицини