Україна в умовах карантину: Аваков запропонував антикризові заходи

Арсен Аваков
Читать на русском

Міністр МВС вважає, що необхідно збільшити дефіцит державного бюджету мінімум на 200 мільярдів.

Глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував низку антикризових заходів в Україні під час боротьби з поширенням китайського коронавірусу. Про це йдеться на його сторінці у Facebook.

Аваков вважає за потрібне вжити наступних заходів:

1. Верховній Раді потрібно невідкладно переглянути Державний бюджет та створити спеціальний стабілізаційний фонд, з якого профінансувати антикризові заходи.

2. Збільшити дефіцит державного бюджету мінімум на 200 мільярдів.

3. Провести секвестр бюджету, скоротивши витрати на некритичні на теперішній час вкладення та інвестиції, проте без шкоди для оборони і безпеки.

4. Укласти угоду з МВФ, заручитися підтримкою в антикризових заходах і отримати фінансування за програмами допомоги, в тому числі за програмою підтримки в зв'язку з пандемією коронавірусу.

5. У найкоротші терміни провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження з виплат відсотків і основного боргу в найближчі роки.

6. Жорстко припиняти спекуляції на валютному ринку і виведення антикризової гривневої маси на валютний ринок, застосовуючи законодавчі і зв'язуючі механізми.

7. У жодному разі не згортати великі інвестиційні проекти в країні після закінчення карантину. Відновити після карантину ті проекти, які дають мультиплікатор для всієї економіки - дороги, іпотека, металургія, енергетика, машинобудування.

8. Ухвалити спеціальну програму доступних кредитних ресурсів для бізнесу за низькими ставками 5-7% річних за допомогою рефінансування комерційних банків з боку Національного банку України.

9. Передбачити спеціальні заходи із встановлення паритету в зовнішньоторговельному балансі, стимулюючи імпортозаміщення.

За словами міністра МВС, без зазначених та інших невідкладних заходів Україні буде "жахливо складно".

Аваков наголосив, що наразі проблема погіршення економічного стану людей через карантин активно обговорюється в Кабінеті міністрів разом з прем'єром Денисом Шмигалем і президентом Володимиром Зеленським.

"Переконаний, буде швидке рішення", - додав глава МВС.

Як повідомляв APNews, у травні в Україні підвищать пенсії для 7 млн осіб.

Новини партнерів

В Івано-Франківську підтвердили коронавірус ще у трьох осіб
У травні в Україні підвищать пенсії для 7 млн осіб