Україна та Канада в кінці 2021 року почнуть будівництво космодрому - Уруський

Україна та Канада в кінці 2021 року почнуть будівництво космодрому - Уруський
Читать на русском

Перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року.

Україна та Канада наприкінці 2021 року розпочнуть спільне будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії "Циклон 4М". Будувати космодром почнуть в канадській провінції Нова Скотія.

Про це APnews пише з посиланням на заяву міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

За його словами, в такому амбітному проекті візьме участь канадська компанія Maritime Launch Services LTD та вітчизняні державні підприємства "Конструкторське бюро "Південне імені М.К. Янгеля" та "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова".

Голова Мінстратегатому наголосив, що такий космодром є взаємовигідним проектом і відкриває широкі можливості для обох держав.

Перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року.

"Створення на комерційній основі стартового комплексу для запусків космічних апаратів в Канаді та використання на ньому українських ракет-носіїв надасть додатковий імпульс для технологічного розвитку підприємств космічної галузі України та сприятиме виходу нашої держави на ринки надання послуг із виведення космічних апаратів на навколоземну орбіту", - сказав він.

Та додав, що для реалізації окремих аспектів "Циклон-4М", Верховній Раді ще треба буде проголосувати за науково-технічну космічну програму на 2021-2025 роки. Згідно з цією програмою і заплановано, зокрема, створення маршового двигуна РД-870 тягою 80 тс та його подальше використання як маршового для першого ступеня зазначеного ракети-носія.

Раніше APnews писав, що Україна і Кенія будуть спільно підкорювати космос.

Новини партнерів

Українська вакцина від COVID-19. Чому за рік вона стала "утопією" і не стане реальністю ні за 10, ні за 100 років
"РФ офіційно визнала свою участь в збройному конфлікті на Донбасі", - українська делегація в ТКГ