Україна повернула двох полонених, яких три роки утримували в Іраку

Україна повернула двох полонених, яких три роки утримували в Іраку
Читать на русском

Як зазначили в ОП, глава держави особисто координував процес звільнення українських громадян.

В Україну повернулися двоє громадян, яких три роки утримували в полоні на території Іраку – Євгена Фоменкова та Олександра Санпітера.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Офісу президента.

Українців утримували в полоні з 2017 року, а їх звільненню передувала "значна системна робота".

"Вітаю Олександра та Євгена вдома. Вітаю їхні сім’ї – нарешті вони зможуть зустріти Різдво разом. Хочу, щоб кожен українець знав: ми пам’ятаємо про всіх, хто незаконно утримується в інших країнах. І ми робимо все можливе, щоб вони швидше повернулися на батьківщину. Українська держава боротиметься за кожного свого громадянина, за кожну людину, яка потрапила в біду. Доказом цього є повернення наших моряків і політв’язнів та інших українців, які були затримані за кордоном. Для мене людина – найвища цінність, ми завжди боротимемося за наших людей", – наголосив президент України Володимир Зеленський.

Як зазначили в ОП, глава держави особисто координував процес звільнення українських громадян.

Водночас, глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба підкреслив, що Українська держава ніколи не кине свого громадянина напризволяще і цей принцип є непохитним.

"У яку б халепу і в якій частині світу не потрапила людина. Це один з базових принципів політики Президента Зеленського. Це одна з ключових задач, яку я ставлю всім українським дипломатам", – заявив міністр закордонних справ.

Як повідомляв APnews, Україна має намір домогтися обміну полоненими до Різдва.

Новини партнерів

У Києві спалили машину депутата "Слуги народу" і чемпіона світу з дзюдо
Землю накриє потужна хмара плазми: до чого це призведе