Україна порушила права екс-судді Верховного суду Самсіна - ЄСПЛ

Україна порушила права екс-судді Верховного суду Самсіна - ЄСПЛ
Читать на русском

Країну зобов'язали виплатити йому моральну шкоду

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив, що Україна порушила права судді Ігоря Самсіна, якого звільнили з Верховного суду згідно із законом про люстрацію (очищення влади). Тепер Україна повинна буде виплатити йому 5000 євро моральної шкоди.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу ЄСПЛ.

Так, зазначено, що звільнення Самсіна призвело до порушення його прав, зокрема, порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини.

Суд постановив, що заходи, застосовані Україною по відношенню до Самсіна, не були необхідними в демократичному суспільстві. Крім того, оскільки заява Самсіна про відставку не була розглянута, він позбувся пільг, пов'язаних з виходом на пенсію, хоча був близький до пенсійного віку. При цьому йому заборонили працювати на державній службі до кінця 2024 року і внесли до відповідного реєстру люстрованих осіб.

Україну зобов'язали виплатити заявникові 5000 євро моральної шкоди, а також відшкодувати судові витрати в розмірі 1500 євро. При цьому його вимогу про компенсацію матеріальних збитків не задовольнили.

Відзначимо, що закон про люстрацію Україна свого часу застосувала до ряду державних службовців, які перебувають на посадах в період з 2010 по 2014 рік. Пов'язано це було з метою усунути негативні зрушення в держслужбі в період правління екс-президента Януковича.

Раніше APnews писав, що ЄСПЛ прийняв скаргу РФ на Україну.

Новини партнерів

Аеропорт "Київ" на рік закриється на реконструкцію
Автобус з українцями врізався у вантажівку в Польщі: п'ятьох госпіталізували