Україна поділиться 55 млрд кубів газу з Європою та допоможе Молдові - РНБО прийняла рішення

Україна поділиться 55 млрд кубів газу з Європою та допоможе Молдові - РНБО прийняла рішення
Читать на русском

Молдові допомагатимуть не за гроші, а з розрахунку, що вона потім цей газ поверне. 

У розпал світової газової кризи Україна буде допомагати Європі та Молдові з газом. Таке рішення сьогодні прийняли під час засідання РНБО, передає APnews з посиланням на заяву секретаря РНБО Олексія Данілова під час брифінгу.

Так, Кабмін разом з Нафтогазом мають визначити спеціальні умови щодо транспортування додаткових обсягів природного газу з газотранспортної системи України до країн Європейського союзу у обсягах не менше ніж 55 млрд кубів на рік.

За словами Данілова, оскільки в Європі зараз вирує криза, "створена відповідними процесами", в ході засідання РНБО заслухали представників газотранспортної системи і прийняли рішення допомогти.

"Ми сьогодні маємо контракт з РФ на 40 млрд кубів газу та можемо додатково по контракту, без ніяких проблем, запропонувати нашим європейським друзям додаткові обсяги газу", - сказав він.

Також допомогти збираються і Молдові. За словами Данілова, сьогодні прем’єр-міністр України отримав листа від прем’єр-міністра Молдови з проханням допомоги у вигляді певного обсягу газу для уникнення складної ситуації, яка у них склалася "через шантаж Газпрому".

"Ми прийняли рішення дати завдання Кабміну, щоб вони це питання розглянули і ми найближчим часом зможемо це зробити", - резюмував секретар РНБО.

Додав, що Молдові допомагатимуть не за гроші, а з розрахунку, що вона потім цей газ поверне.

Раніше APnews писав, що Молдова на місяць ввела режим надзвичайного стану через нестачу природного газу.

Новини партнерів

Якщо на добу не буде 400 тисяч вакцинованих, то щодня буде понад 1000 смертей – Данілов
Зеленський звільнив заступника голови Антимонопольного комітету