Україна підписала "транспортний безвіз" з ЄС: скасовано низку обов'язкових дозволів

Україна підписала "транспортний безвіз" з ЄС: скасовано низку обов'язкових дозволів
Читать на русском

Також передбачено заходи зі спрощення визнання водійських документів.

Україна у середу, 29 червня, підписала угоду про лібералізацію автомобільних перевезень з ЄС. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства інфраструктури.

Угоду підписали у французькому Ліоні. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Перемовини про укладання цієї угоди розпочалися ще восени минулого року, але з урахуванням складної логістичної ситуації в Україні, зумовленої блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури, ЄС значно прискорив процес узгодження угоди.

Угода також передбачає заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності уже відсьогодні. На постійній основі угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.
Спричинене морською блокадою навантаження на автотранспорт значно збільшило потребу у дозволах на міжнародні перевезення, які по деяким напрямам зросли у кілька разів. Такі дозволи необхідні перевізниками, аби мати змогу експортувати чи імпортувати товари автотранспортом.

У перший місяць повномасштабного вторгнення міністерству інфраструктури вдалось досягти домовленостей про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС, проте багато з них закінчували дію вже влітку. Відтак був ризик, що восени дозволи закінчаться і вантажний дорожній транспорт зупиниться.

Новини партнерів

Спростування некоректної інформації. Parimatch повністю припинив діяльність у РФ та Білорусі
Зеленський пояснив, від чого залежить участь України у саміті G20