Україна перейде на адаптивний карантин з 11 травня: що це означає

Україна перейде на адаптивний карантин з 11 травня: що це означає
Читать на русском

Члени Ради з економічного розвитку схвалили запуск адаптивного карантину

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів України у середу, 29 квітня, заявив, що після 11 травня уряд буде використовувати інструмент адаптивного регіонального карантину. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Шмигаля.

"Це означає, що в разі загострення інфекції в інших регіонах, ми будемо посилювати карантин саме там, а не по всій Україні. Але це такі наші кроки після 11 травня", - пояснив прем’єр.

Він зазначив, що члени Ради з економічного розвитку схвалили запуск адаптивного карантину.

Шмигаль додав, що з 11 травня карантин буде однозначно послаблено, якщо кількість хворих не буде рости.

"Ми приймемо цілу низку рішень, які послаблять з 11 травня деякі карантинні умови. Це вже прописано і прораховано", - зазначив він.

Адаптивний карантин передбачає мінімально можливі обмеження, що базуються на чіткій оцінці епідемічного стану, компенсацію негативних наслідків, поширені жорстких санітарних норм на усі сфери суспільного життя та широке та чесне інформування громадян.

Для переходу до адаптивного карантину та локальних обмежень, необхідно сконцентрувати апарати штучної вентиляції легень та фахівців у обласних центрах та великих містах, створити мобільний резерв обладнання та спеціалістів для посилення регіонів з найбільшими спалахами, перенести основне навантаження щодо тестування на амбулаторний рівень.

Існують три рівні адаптивного карантину. У "жовтому" режимі пропонується не обмежувати діяльність підприємств за умови посиленої дезінфекції та соціального дистанціювання. Метро, маршрутки, міжміський транспорт мають працювати за умови активної дезінфекції.

"Червоний" режим запроваджується на територіях, де виявлене кластерне поширення. В таких зонах потрібно збільшити рухомий склад громадського транспорту та змінити режим роботи задля уникнення скупчення людей. Допуск в транспорт має бути лише в захисних масках.

"Чорний" режим передбачається там, де відбувається неконтрольоване локальне поширення інфекції. Там економіка майже зупиняється: заборонена робота більшості підприємств, крім критичної інфраструктури та сезонних сільськогосподарських робіт.

Як раніше повідомляв APnews, станом на середу, 29 квітня, в Україні зафіксовано 9866 випадків коронавірусної хвороби, з них 250 летальних, а 1103 пацієнти одужали.

Новини партнерів

Державіаслужба заборонила МАУ здійснити рейс Київ – Лондон за дві години до вильоту
Епідеміолог оцінив небезпечність відкриття ринків під час епідемії