Україна може втратити безвіз. Посол при ЄС лякає українців через скандальне рішення КСУ

Україна може втратити безвіз. Посол при ЄС лякає українців через скандальне рішення КСУ
Читать на русском

Вся інформація про нібито "тимчасове припинення" безвіза між ЄС і Україною заснована на особистому листуванні двох українців.

Ряд українських посадовців стверджує, що після скандальних антикорупційних рішень КСУ Європейський союз має намір призупинити безвіз з Україною. При цьому в самій Європі поки не прозвучало жодної офіційної заяви про це.

Галас виник через листа, адресованого віце-прем'єру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній від представника України при ЄС Миколи Точицького.

Зокрема, мова в ньому йде про те, що Європейський Союз нібито стурбований останніми рішеннями Конституційного суду України про діяльність антикорупційних органів, і вони можуть стати підставою для тимчасового зупинення безвізового режиму.

"Як поки неофіційно відзначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020 року, яке скасувала ключові антикорупційні повноваження НАЗК і кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму", - йдеться в листі.

Підкреслюємо: вся інформація про нібито "тимчасове припинення" безвіза між ЄС і Україною заснована на особистому листуванні двох українців.

APnews писав, що через "антикорупційне" рішення КСУ Зеленський скликав термінове засідання РНБО.

Новини партнерів

По-звірячому зарізав і обезголовив: у Ніцці терорист з ножем влаштував полювання на людей
Новак Джокович вшосте завершить сезон найкращим тенісистом світу і повторить рекорд