Україна може втратити 6 із 18 мільйонів працюючих громадян

Україна може втратити 6 із 18 мільйонів працюючих громадян
Ексклюзив
Читать на русском

До кінця року трудова міграція українців за кордон суттєво посилиться.

Епідемія коронавірусу суттєво "вдарила" по матеріальному становищу українців. Деякі громадяни втратили роботу, багатьох відправили у "відпустку" з свій рахунок, а велика частина малого і середнього бізнесу "ледве жива". Всі ці фактори спричиняють потужну трудову міграцію, одна третина всього працездатного населення країни поїде працювати за кордоном.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За його словами, на сьогоднішній день відносно небагато громадян виїхали на заробітки за кордон, проте пов’язано це не з бажанням працювати на Батьківщині, а просто тому, що далеко не всі країни відкрили міжнародне авіасполучення.

"На сьогоднішній день за кордон їде відносно небагато українців, адже поки що не відновлене міждержавне транспортне сполучення. Громадяни можуть потрапити в інші країни на заробітки чартерними рейсами чи приватним автотранспортом, що дуже стримує потік бажаючих. Крім цього, за кордоном наразі потрібно проходити двотижневий карантин, коли трудовим мігрантам заборонено працювати. Це багатьом не подобається, адже жити в цей період потрібно за власний рахунок і чекають, коли ця норма буде скасована", - пояснив Воскобойник.

За його прогнозами, до кінця року трудова міграція суттєво посилиться. Однією із вагомих причин є те, що рівень заробітної плати в Європі та Україні набуває все більшого розриву.

"До кінця поточного року трудова міграція українців за кордон значно посилиться, адже багато з українців втратять роботу вдома, а в європейських країнах вистачатиме робочих місць, принаймні некваліфікованих.

Крім того, продовжується збільшуватися розрив між зарплатами в Україні та сусідніми країнами ЄС, що також стимулює наших громадян виїжджати з країни. Українці не хочуть працювати на мінімальну зарплату вдома, бо ці гроші не дозволяють гідно існувати. У той самий час, вони мають можливість за три місяці заробити достатньо грошей за кордоном, щоб після повернення додому ще три місяці відпочивати та чекати на нову поїздку на роботу", - резюмував Василь Воскобойник.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування наголосив, що в нашій країні 6 із 18 мільйонів працюючих людей є потенційними мігрантами. Україна може втратити одну третю частину працюючих українців.

"Людей, які цікавляться трудовою міграцією в Україні, приблизно 6 млн з 18 млн працюючих, тобто одна третина. Це і є та кількість активних громадян, яку наша країна може поступово втратити, якщо буде і надалі відставати від європейських країн", - наголосив він.

Як повідомляв APnews, тиск на "заробітчан" може обернутися відставкою Кабміну.

Зеленському запропонували законодавчо заборонити чіпувати людей: понад 800 людей підтримали
У Київській області чоловік вбив свою сестру, двох квартирантів та завдав тяжкі травми матері

Новини партнерів