Україна може отримати вакцину від коронавірусу фірми AstraZeneca: що про неї відомо

Україна може отримати вакцину від коронавірусу фірми AstraZeneca: що про неї відомо
Читать на русском

AstraZeneca працювала на замовлення уряду Великобританії.

Україна може отримати вакцину від коронавірусу фірми AstraZeneca. Термін поставки очікується в кінці першого - на початку другого кварталу 2021 року.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву глави Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Ігоря Кузіна в ефірі "Україна 24".

Він розповів, що є компанія, яка заявила, що виробить понад 100 млн доз для всього світу. Але зазначив, що поки не можна точно сказати, вакцина якого виробника надійде в Україну.

"З приводу вакцини Astra Zeneсa - вона найімовірніше може бути більш доступна", - зазначив він.

За словами Кузіна, буде враховуватись два фактори:

  • фактор доступності - щоб компанія-виробник встигла її виробити в достатній кількості для розповсюдження по іншим країнам
  • фактор рейтингів і побажань - ті безпосередні рейтинги або побажання країни, які вона висловлює під час подачі запиту до того ж COVAX.

Що відомо про вакцину?

AstraZeneca (Великобританія) - векторна вакцина на основі аденовірусу шимпанзе.

Під час випробувань препарату AstraZeneca були зафіксовані тяжкі побічні ефекти. Одному добровольцю - жінці - був діагностований поперечний мієліт (запалення спинного мозку). Другий - 28-річний чоловік - помер. Її ефективність на сьогоднішній день оцінюється як середня - 70%. 90% - у разі, якщо вводити дозу в два рази з перервою в 28 днів. Якщо всю ін'єкцію за раз - ефективність оцінюється в 62%. Вакцина була близька до завершення третьої фази випробувань і подала заявку на реєстрацію в Великобританії. Але через недостатньо високу ефективність компанія повернулася на другу фазу випробувань, де почала взаємодіяти з виробником російської вакцини "Супутник V".

AstraZeneca працювала на замовлення уряду Великобританії. До 2020 року компанія обіцяла зробити 100 мільйонів доз, але зробила лише 4 мільйони і припинила виробництво. Тепер британська влада розраховує, що до початку літа 2021 року цією вакциною імунізують 30 мільйонів чоловік - літніх і з хронічними захворюваннями. Але це в разі, якщо процес доведуть до логічного кінця.

APnews також писав, що вакцинація від COVID-19 буде добровільною для всіх українців.

Новини партнерів

В Ефіопії терористи за ніч вирізали та розстріляли понад 100 осіб
Ломаченко та Усик втратили позиції в рейтингу кращих боксерів світу