Україна, Литва та Польща створили слідчу групу для розслідування злочинів Росії

Україна, Литва та Польща створили слідчу групу для розслідування злочинів Росії
Читать на русском

Діяльність слідчої групи буде зосереджена на зборі, безпечному зберіганні та швидкому обміні інформацією та доказами військових злочинів РФ.

Україна спільно з Литвою та Польщею створили слідчу групу для розслідування військових злочинів Росії.

Генеральні прокурори трьох країн підписали відповідну угоду. Також договір скріпили підписами представники України, Литви та Польщі у Євроюсті. Про це повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, пише APnews.

"Люблінський трикутник справедливості: Україна, Литва та Польща створили спільну слідчу групу для розслідування агресії РФ та її військових злочинів на території України. Методично позбавлятимемо РФ та її посібників відчуття безкарності", - заявила Венедиктова.

За її словами, діяльність слідчої групи буде зосереджена на зборі, безпечному зберіганні та швидкому обміні інформацією та доказами військових злочинів РФ.

Крім того, вона займатиметься виявленням активів військових злочинців з метою їх заморожування та конфіскації. Наразі слідчі працюють з біженцями з України, які можуть стати важливими свідками у розслідуванні.

"Наша спільна слідча група відкрита для інших країн-учасників. На цей момент окрім України ще 9 країн проводять власні розслідування щодо війни, розв'язаної РФ: Литва, Польща, Словаччина, Естонія, Німеччина, Швеція, Латвія, Норвегія та Франція. Також очікуємо у наших лавах офіс прокурора Міжнародного кримінального суду", – наголосила генпрокурор України.

Раніше APnews повідомляв, Мінкульт України збирає відомості злочинів РФ проти культурної спадщини.

Новини партнерів

У Мелітополі колаборантка Данильченко заборонила видавати гумодопомогу мирним жителям
Війська РФ знищили 59 храмів у восьми областях України