Україна хоче почати експорт "зеленого" водню в ЄС до 2024 року - Кулеба

Україна хоче почати експорт "зеленого" водню в ЄС до 2024 року - Кулеба
Читать на русском

Сам глава МЗС визнає, що це дуже оптимістичний сценарій.

Україна може почати експорт "зеленого" водню в Європейський союз до 2024-го року. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра закордонних справ Дмитра Кулеби на IV Форумі асоціацій в Києві, яке призводить Green Deal.

Сам Кулеба визнає, що такий розвиток подій буде оптимістичним сценарієм. При цьому міністр зазначив, що виробництво і постачання водню є стратегічними питаннями.

"ЄС визначив Україну як пріоритетного партнера в постачанні цього нового типу енергії європейським споживачам. У нас є ресурси, політичне бажання і амбіція зробити Україну ключовим постачальником зеленого водню в ЄС. Такі проєкти вже запущені, і відповідно до оптимістичного сценарію, до 2024 року ми зможемо запустити перші експортні постачання", - заявив Кулеба.

Також міністр заявив, що Україна "не боїться зробити крок вперед на незвідану територію".

"Як я сказав раніше, одного слово, яке описує міжнародну політику президента Зеленського, це амбіція. Президент ставить дуже амбітні цілі, але це єдиний спосіб досягти великих амбітних результатів", - заявив глава МЗС.

Раніше APnews повідомляв, що ЄС і Україна створять водневий коридор для постачань газу. Всього в проєкті візьмуть участь кілька країн.

Новини партнерів

Від 47 до 66 тисяч гривень: міністр спорту Гутцайт два роки поспіль отримує матдопомогу "на оздоровлення"
Жодних селфі: додаток "Вдома" для прибулих з-за кордону тепер працює по-новому