Україна готує сценарії під три різні вакцини, які може отримати при розподілі

Україна готує сценарії під три різні вакцини, які може отримати при розподілі
Читать на русском

Кожен сценарій залежить від умов зберігання, які вимагає та чи інша вакцина

Україна готує три різні сценарії під три різні вакцини від COVID-19, які може отримати. Влада сподівається, що при розподілі отримає найзручнішу для зберігання вакцину, але й готується до отримання тієї, яку треба зберігати при -70 градусах.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву керівника Центру громадського здоров’я Ігоря Кузіна.

Він зазначив, що держава не має права впливати на ту вакцину, яка буде розподілена в рамках механізму COVAX. Проте є велика ймовірність, що Україна отримає вакцину, яка не вимагає екстремальних умов зберігання, які важко забезпечити. Але в Міністерстві охорони здоров'я готується сценарій на випадок, якщо знадобиться глибоке заморожування.

"Зараз у МОЗ розробляються сценарії під три можливих температурні режими: -70, -20 і +2... +8. Якщо буде йтися про вакцину Pfizer (яка якраз і вимагає найнижчої температури зберігання, - ред.), то у нас є сценарій, що робити в такому випадку. Крім того, існує багато вакцин, які зберігаються при +2... +8", - пояснив керівник ЦГЗ.

Та додав, що при розподілі COVAX, швидше за все, прислухається до пропозицій по рейтингу вакцин і ми отримаємо прийнятну.

Раніше APnews писав, хто з українців, за словами Степанова, найбільше потребує вакцини від COVID-19.

Новини партнерів

У "Слузі народу" розповіли, коли Рада може ухвалити остаточний Держбюджет на 2021 рік
При введенні локдауна в першу чергу в Києві обмежать роботу маршруток - Рубан