Угорщина з 1 січня почне поставляти Україні до 8 млн кубометрів газу щодня

Угорщина з 1 січня почне поставляти Україні до 8 млн кубометрів газу щодня
Читать на русском

Угода між країнами поки що укладена на три тестові місяці.

Угорщина з 1 січня 2022 року почне поставляти Україні гарантовані обсяги газу. Завдяки відповідній угоді можна буде щодня транспортувати до 8 млн кубометрів газу.

Про це повідомив гендиректор Оператора ГТС Сергій Макогон у Facebook, передає APnews.

Таким чином, за його словами, вперше з 2014 року Україна збільшить свої гарантовані потужності для імпорту газу з Європи.

"Оператор ГТС України і оператор ГТС Угорщини FGSZ уклали угоду про взаємодію щодо введення з 1 січня 2022 гарантованих потужностей для транспортування природного газу в напрямку Угорщина-Україна", - повідомив Макогон.

Крім того, він наголосив, що це створить можливості для доступу українських трейдерів до LNG-терміналу на острові Крк (Хорватія) і, відповідно, для диверсифікації джерел поставок газу.

"Угода дозволить фізично транспортувати щодоби до 8 млн кубометрів газу з Угорщини до України. Це, наприклад, як денний обсяг споживання газу по Києву, який є найбільшим споживачем газу", - уточнив гендиректор Оператора ГТС.

Він також додав, що таким чином, разом з добовими потужностями зі Словаччини (27 млн кубометрів) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 8 млн кубометрів на добу.

Уточняється, що угода поки що укладена на три тестові місяці. Так зробили для того, щоб узгодити і налаштувати всі технічні та операційні процеси. З квітня 2022 року угоду буде продовжено, і надалі збільшуватимуться гарантовані потужності за цим напрямком.

"Вже з 31 грудня можна буде забронювати потужності для імпорту газу з Угорщини через платформу RBP на щодобових аукціонах. Перший місячний аукціон відбудеться 17 січня", - зазначив Сергій Макогон.

Як повідомляв APnews, у Міненерго пояснили, навіщо дозволили ТЕС замінити вугілля на газ.

Новини партнерів

Адвокат Порошенка вимагає викликати на допит Зеленського, Безуглу, Арахамію та ще трьох чиновників
Україна готується скоротити термін дії COVID-сертифікатів слідом за ЄС