Угода щодо Карабаху - капітуляція Вірменії та поразка Росії - політолог

Угода щодо Карабаху - капітуляція Вірменії та поразка Росії - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Володимир Воля зазначив, що єта капітуляція врятувала Вірменію від повної поразки і втрати Нагірного Карабаху

Мирна угода щодо Нагірного Карабаху - це капітуляція Вірменії, спроба зберегти Нагорний Карабах та поразка Російської Федерації. Про це в коментарі APnews розповів політолог-міжнародник Володимир Воля.

"Ця угода зупинила наступ військових сил Азербайджану, які вже взяли стратегічно важливі об'єкти й фактично загнали в глухий кут все вірменську оборону, тому документ називають угодою про капітуляцію і таким він є по суті, з одного боку. З іншого боку, цей варіант краще, ніж повна поразка в цій війні, тому що Вірменія виявилася не готова відбити азербайджанський наступ, вони покладалися на Росію, яка теж не змогла зупинити цей наступ дипломатичним шляхом й надати військову допомогу. Тому ця угода - це капітуляція Вірменії в військово-політичному сенсі, а в політичному - поразка Російської Федерації й спроба врятувати від остаточної втрати Карабаху через те, що Росія може бути гарантом для Вірменії та важливим гравцем на Південному Кавказі. Ми маємо справу з грандіозною поразкою РФ, тому що Росія виявилася в пастці, і вона не змогла дипломатично зупинити наступ Азербайджану навіть після того, як вони втратили стратегічно важливі об'єкти та опинилися на межі розгрому, тому пішли на умови Ердогана. Ці умови передбачають повернення територій - частина зараз, а частина після проведення субстантивних переговорів щодо Нагірно-Карабаської області в межах 90-го року", - пояснив політолог.

При цьому він вказав, що попри наявність російських миротворців в регіоні, Москва не отримає контроль над територією.

"Цей контроль нічого не дає. Він дозволяє лише захистити решту Нагірного Карабаху, контрольовану вірменами, від подальшого наступу азербайджанських сил, але під їх контролем залишилося близько 2/3 або навіть менше Нагірно-Карабаської області, а це не весь Нагорний Карабах. Миротворці лише не дадуть Азербайджану остаточно взяти під контроль регіон і допоможуть зберегти "дорогу життя" - Лачинський коридор. Те, що Москва не змогла зупинити наступ Азербайджану за півтора місяця, - потужний удар по РФ і удар по довірі вірмен до неї. У політичному сенсі - це програш, Карабах повертайся під контроль Баку, а ця угода врятувала вірмен від повного розгрому на Карабасі", - зазначив Володимир.

Крім того, він вказав, що Росія не хотіла, щоб в цьому конфлікті брала участь Туреччина, але Анкара братиме участь і турецькі військові будуть присутні, але на території під контролем Азербайджану. Також він нагадав, що кінець війни позначалася тільки після того, як всі погодилися на умови Ердогана, що дозволило зробити Туреччину ключовим гравцем у врегулюванні конфлікту.

"Опозиція вимагала віддати владу, але підписана угода - це консенсус не тільки Пашиняна, а й Москви, і Баку і вона виглядає для вірменських політиків, як поразка виключно Пашиняна, але це наслідок політики РФ і погоджено з нею, тому Москві не вигідно зараз втрачати Пашиняна. Він гарант того, що угоди будуть діяти й надалі та не буде видно кричущу поразку РФ в захисті вірмен. Якщо не буде Пашиняна, то це буде означати вихід з угод, відновлення військових дій та тоді все закінчиться ще гірше, ніж зараз. Ця капітуляція врятувала від повного знищення та втрати Нагірного Карабаху", - підсумував політолог.

Як раніше повідомляв APnews, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв і глава Російської Федерації Володимир Путін підписали документ про припинення війни на Нагірний Карабах.

Новини партнерів

COVID-фонд спустошили майже на 60% - дані Мінфіну
На Донбасі на території підприємства двоє людей підірвалися на вибухівці