Удар по Трампу через Ізраїль: політолог пояснив, кому вигідна "гаряча точка" в Лівані

Удар по Трампу через Ізраїль: політолог пояснив, кому вигідна "гаряча точка" в Лівані
Ексклюзив
Читать на русском

Володимир Воля зазначив, що Ізраїль може опинитися між трьох вогнів

Дестабілізація ситуації в Лівані та гостра внутрішньополітична криза може привести до загострення на Близькому Сході. Про це в ексклюзивному коментарі APnews політолог-міжнародник Володимир Воля.

"Специфіка ситуації в Лівані в тому, що дестабілізація і гостра внутрішньополітична криза в Лівані може стати основним фактором для істотного загострення на Близькому Сході цієї осені. На цьому факторі можуть зіграти окремі регіональні гравці, тому у Франції зараз основне завдання зовнішньополітичне завдання - утримати Ліван від громадянської війни", - зазначив політолог.

При цьому він вказав, що дестабілізація ситуації в Лівані вигідна тим, хто хоче завдати удару по політиці США та Ізраїлю в регіоні.

"Зараз Трамп намагається показати чергові успіхи та розіграти "ізраїльську карту". Цього разу йдеться про нібито попередні домовленості про укладення мирного договору між ОАЕ та Ізраїлем. Палестинці виступили проти цього. З огляду на те, що невдоволення палестинців зріє, тому я не виключаю, що або якісь радикальні мусульманські кола, в тому числі й з затоки, можуть вдарити через Ліван, або ж Іран, а саме шиїти. Дестабілізувати Ліван - це підпалити вогонь з двох сторін Ізраїлю. З одного боку палестинці, а з іншого боку який-небудь новий епізод протистояння в Лівані на подобі громадянської війни. А з огляду на те, що Сирія ще не до кінця заспокоїлася, тому Ізраїль може опинитися серед трьох вогнів. Це однозначно удар по Ізраїлю та Заходу, а також відволікання уваги сил Заходу", - пояснив Воля.

Також він вказав, що мусульмани сприймають політику Трампа, як перемогу Ізраїлю над арабами, тому вони можуть дестабілізувати ситуацію в якості відповіді США.

Читайте також:

Як раніше повідомляв APnews, вирішальну роль в ситуації з Ліваном буде грати Франція, яка дуже багато уваги приділяє своїй колишній колонії

Вчителі розгромили ідею МОЗ вести уроки в "щитках" замість масок
"Динамо" підписало колишнього нападника збірної України

Новини партнерів