Учням можуть офіційно заборонити користуватись телефонами та гаджетами в школах

Учням можуть офіційно заборонити користуватись телефонами та гаджетами в школах
Читать на русском

Ініціатори законопроекту сподіваються, що заборона дозволить скоротити випадки інтернет-булінгу

На розгляд Верховної Ради внесли законопроект, який передбачає заборону використання мобільних телефонів та інших гаджетів з виходом до інтернету у школах. Ініціатором законопроекту виступив депутат Олексій Гончаренко.

APnews з посиланням на відповідний Проект Закону №4226 розповідає, що пропонують змінити у Законі України "Про повну загальну середню освіту".

Так, законопроект зареєстрували на сайті парламенту 16 жовтня. Його вже одержали у ВР та передали для ознайомлення.

Що хочуть змінити та чому?

У пояснювальній записці йдеться, що “діти не повинні витрачати час на свої смартфони або планшети”. Ним хочуть допомогти дітям зосередитися на заняттях і скоротити використання соціальних мереж. Крім того, ініціатори сподіваються, що заборона дозволить скоротити випадки інтернет-булінгу, а також остаточно вирішить питання з крадіжками дорогих апаратів.

Гончаренко пропонує доповнити статтю 10 Закону "Про повну загальну середню освіту" змістом:

“Під час проведення навчальних занять забороняється використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, усіма учасниками освітнього процесу за винятком використання таких пристроїв в освітніх цілях та особами з особливими освітніми потребами.

Порядок користування мобільним зв'язком та іншими пристроями, що мають підключення до інтернету, у закладах загальної середньої освіти визначається керівниками загальноосвітніх навчальних закладів за участю учнівського та батьківського та інших органів самоврядування”.

Скільки коштів хочуть витратити?

Зазначається, що реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із державного бюджету.

А як у світі?

Зазначимо, що в Україні вже намагалися заборонити користуватися смартфонами у школах. Так, у 2007 році було ухвалено заборону на користування мобільними телефонами у навчальних закладах, але 2014 року Міносвіти скасувало цю заборону і залишило це рішення за школами та вчителями.

Деякі країни давно запровадили заборону на мобільні телефони у школах. Зокрема, така заборона діє у Франції, Греції, Таджикистані та деяких штатах Америки. Зазвичай учні приносять телефон до школи, але не користуються ним.

Наприклад, у Франції заборона на використання мобільних телефонів у школах під час занять діяла з 2010 року. Проте влада країни значно посилили цю вимогу та з 1 вересня минулого року учням початкової та середньої шкіл заборонили приносити до навчальних закладів будь-які гаджети, підключені до інтернету. У список потрапили не тільки смартфони, але і планшети з розумними годинами.

А ось у Великобританії рішення про заборону на використання мобільних телефонів та інших гаджетів школи приймають самостійно. Якщо в одному навчальному закладі не можна проносити смартфон навіть вимкненим, то в іншому школярі можуть читати підручники навіть з екрану гаджета.

APnews також писав, що у зв'язку з COVID-19, у школах оновились умови дистанційного навчання.

Новини партнерів

"Слуга Народу" хоче перенести другий тур виборів
Рада засідань не проводить: Бужанський розповів про поїздку на Донбас