У жовтні в додатку “Дія” з’являться 10 нових послуг - список

У жовтні в додатку “Дія” з’являться 10 нових послуг - список
Читать на русском

Цифрове свідоцтво про народження, цифровий ІПН, цифровий шерінг документів - і це далеко не все, що створять для зручності українців

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що у жовтні у додатку "Дія" з'являться 10 нових послуг. Зокрема, доступними стануть ІПН, свідотство про народження та відкриються інші можливості. Про це APnews повідомляє з посиланням на його заяву.

"Мені здається, це 3% від того, що в роботі. Реєстр народонаселення, реформа Держспецзвязку, розвиток Diia Company, впровадження CDTO по всій країні, розвиток послуг в ЦНАП, Дія Освіта, потужний проєкт Дія Бізнес та інші. Дуже багато новин, ідей, питань. Як встигати цим ділитися — не знаю. Буду намагатися!", - зазначив Федоров.

Так, у жовтні у додатку з'являться:

1. Цифровий шерінг документів. Ви зможете передавати копії документів (паспорт, ІПН, свідоцтво про народження) натиснувши «ОК» на пуш повідомлення в Дії. Наприклад, коли банк вимагає паспорт для зняття копії відкриття рахунку онлайн, під час заселення в готель та в сотнях інших життєвих ситуацій.
2. Керування належним користувачем. Можливість розшарити технічний паспорт на авто іншій людині, і він відобразиться в Діі. Наприклад, ваша дружина зможе їздити на вашому автомобілі без фізичного технічного паспорта. Він буде у неї в додатку.
3. Отримання та сплата штрафів в Дії.
4. Отримання інформації та сплата боргів. Аудиторія послуги 4,6 млн українців українців.
5. Цифровий ІПН (податковий номер). Тепер цей папірець не буде потрібний. А за допомогою цифрового шерінгу документа його «копію» можна буде передавати державним органам та бізнесу за секунду.
6. Цифрове свідоцтво про народження — фактично паспорт для дитини для 14 років також з’явиться в Дії. Цільова аудиторія — батьки 7 млн дітей. Використовується для поїздок, банків, нотаріусів, медичних та освітніх послуг та інших.
7. Статус внутрішньо переміщеної особи. Ще один документ, який, на жаль, існує через війну на сході країни. Мінсоцполітики також зроблять його цифровим для понад 1,5 млн громадян.

Водночас на порталі стане можливим:

1. Оновлена реєстрація ТОВ онлайн. Раніше Мінсоцполітики запустили послуги з відкриття/закриття/зміни ФОП. І вже скористалися послугами більше 100 000 українців.
2. Можливість почати та завершити будівництво онлайн, що належать до категорії СС1 (кафе, приватні будинки, малі споруди) — понад 90% всього будівництва. У липні запустили новий будівельний реєстр і вже ним скористалися понад 18 тис. замовників будівництва, зокрема позитивно зареєстровано СС1 — 16 950, СС2 — 1 050, СС3 — 337 документів.
3. єМалятко онлайн. З 1 січня ця послуга вже поступово стає доступною для українців у пологовому чи ЦНАП, і скористалися послугою понад 20 тисяч родин. Мінсоцполітики працює над тим, щоб цю послугу можна було отримати повністю онлайн. Аудиторія близько 380 тис. громадян.

Нагадаємо, в квітні Україна стала першою в світі державою, де можна користуватися паспортом в смартфоні. Уряд України визнало електронні паспорти в додатку "Дія" аналогами діючих документів.

Раніше APnews розбирався, чи можна насправді вкрасти дані з "Дії". У цьому нам допоміг спеціаліст з кібербезпеки.

Новини партнерів

"Додамо більше людей": Євросоюз знову розширить санкції проти Білорусі
Лікарі зафіксували деяке поліпшення стану Навального