У Зеленського пояснили, чому не можуть ввести надзвичайний стан в Україні

У Зеленського пояснили, чому не можуть ввести надзвичайний стан в Україні
Читать на русском

Динаміка поширення коронавірусу в Україні може змінитись за кілька днів

Заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів розповіла, що уряд не готовий зупинити більшу частину економіки України, тому не може ввести надзвичайний стан у зв'язку з поширенням коронавірусу. Таку заяву вона зробила в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV.

"Коли ми говоримо про надзвичайний стан, 70% нашого експортного виторгу - аграрії та металурги. Чи можна їх зупинити? Звичайно ні! Чи можна зупинити критичну інфраструктуру? Ні! Ми не можемо зупинити агарний сектор, це означає, що не можемо зупинити постачальників насіння, техніки і палива, добрив. Якщо йти за такою логікою, зрозуміємо, що ми не можемо зупинити більшу частину економіки. Адже не може працювати металургійний завод без коксу, без транспорту. Ми не можемо порвати в один момент всі ланцюжки, які працюють", - заявила Ковалів.

Вона додала, що динаміка поширення коронавірусу в Україні може змінитись за кілька днів.

"На сьогодні з тією динамікою з коронавірусом, підстав введення надзвичайного стану немає. Звичайно, що ситуація може змінитись. На сьогодні динаміка буде видна протягом наступних кількох днів чи, можливо, тижня", - підкреслила Ковалів.

Як раніше повідомляв APnews, керівникам, які звільнять працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 000 гривень або виправні роботи.

Новини партнерів

Китайське місто Ухань вирішили відкрити після спалаху коронавірусу
МВС не виключило перевірку дотримання самоізоляції за допомогою мобільних операторів