У в'язницях в Україні більше проблем з туберкульозом, ніж з коронавірусом - юрист

У в'язницях в Україні більше проблем з туберкульозом, ніж з коронавірусом - юрист
Ексклюзив
Читать на русском

За словами юриста, необхідно внести зміни в кодекси, які регулюють питання відбування покарання, а не просто видати інструкції чи накази

В місцях позбавлення волі в Україні ситуація з туберкульозом є серйознішою, ніж з коронавірусом. Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив юрист Ростислав Кравець.

"В Україні існує більша загроза, ніж коронавірус, - це туберкульоз. Ситуація в місцях позбавлення волі з туберкульозом значно гірше, ніж з коронавірусом. Тому насправді говорити щодо зміни умов відбування покарання на підставі виключно коронавірусу, я вважаю, що це буде протиправно і буде порушувати права інших громадян, які захворіли на туберкульоз, мають відкриту чи закриту форму туберкульозу в місцях позбавлення волі", - пояснив він.

У зв’язку з цим, за словами юриста, необхідно внести зміни в кодекси, які регулюють питання відбування покарання, а не просто видати інструкції чи накази.

"Таким чином, можна зазначити, що для того, щоб змінити умови тримання, повинні бути внесені зміни саме в кодекси, які регулюють питання відбування покарання. Виключно якимось інструкціями чи наказами це буде відрегулювати дуже важко, тому що для того, щоб відпустити осіб, скоротити строк їх утримання під вартою, повинно бути засідання певної комісії, яка буде вирішувати по умовах дострокового звільнення цих осіб. Тому я думаю, що треба все ж таки дочекатись, що якщо у Міністерстві юстиції залишились якісь фахівці, то подивитись на проекти тих рішень, які готує Мін’юст. Чи це будуть зміни до відповідних інструкцій стосовно умовно-дострокового звільнення чи це будуть зміни до відповідних кодексів і законів, які регулюють безпосередньо відбування особами покарання у вигляді позбавлення волі", - додав Кравець.

Як повідомляв APnews раніше, голова Міністерства юстиції України Денис Малюська заявив, що Мін’юст підготував два законопроекти для розвантаження тюрем в період пандемії для розгляду у Верховній Раді.

Нагадаємо, що станом на сьогодні в українських в’язницях не зафіксовано випадків коронавірусу, тому плани Міністерства юстиції про зміну вироків ув’язненим передчасні.

Новини партнерів

Карантин в Україні ослабили з політичних мотивів, а не медичних - політолог
Доки в українських тюрмах нема спалахів коронавірусу, випускати ув'язнених передчасно - юрист