У ВООЗ заявили, що Євро-2020 знову можуть перенести

У ВООЗ заявили, що Євро-2020 знову можуть перенести
Читать на русском

Експерти не впевнені, що вакцини зможуть зупинити поширення COVID-19.

Чемпіонат Європи з футболу-2020 можуть знову перенести. Про це заявив експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я та президент Міжнародної федерації тропічної медицини Сантьяго Мас-Кома, повідомляє APnews з посиланням на Sport.24.

За словами професора, зараз немає впевненості в тому, що вакцини зможуть зупинити поширення коронавірусу. І навіть якщо це станеться, невідомо, якою мірою вдасться знизити ризики зараження. "Ми знаємо, що вакциновані люди як і раніше сприйнятливі до інфекції, і вони, ймовірно, також зможуть заражати оточуючих", - заявив Мас-Кома.

Нинішній розвиток пандемії не дає підстав для оптимізму, впевнений експерт, і саме тому виникають розмови про нову відстрочку змагань - і мова не тільки про чемпіонат Європи. Під загрозою також проведення Олімпійських ігор в Токіо. "І це не дивлячись на те, що в Японії друга хвиля COVID-19 проходить з досить низькими показниками захворюваності", - зазначив Мас-Кома.

Експерт упевнений, що потрібно почекати, щоб проаналізувати швидкість вакцинації населення в різних країнах, а також дізнатися - чи збільшиться швидкість поширення нових штамів SARS-CoV-2 в найближчі місяці. "Але в будь-якому випадку я б не став відкидати можливість нової відстрочки. Зрештою, не можна виключати можливість нових суворих локдаунів в деяких країнах, навіть з урахуванням того, які катастрофічні економічні та соціальні наслідки принесуть ці заходи", - підкреслив професор Мас-Кома.

Нагадаємо, що Євро-2020 мав відбутися з 12 червня по 12 липня 2020 року. Однак через пандемію коронавірусу чемпіонат був перенесений на літо цього року.

При цьому відзначимо, що влада Японії налаштовані провести Олімпіаду в раніше позначений термін. Для цього розглядаються різні профілактичні заходи - в тому числі і скорочення числа учасників відкриття Олімпіади вдвічі.

Новини партнерів

В УДО виправдалися за недопуск судді Тупицького до КСУ
Трамп записав прощальне відеозвернення