У ВООЗ закликали ділитися вакцинами, щоб не допустити появи нових штамів COVID-19

У ВООЗ закликали ділитися вакцинами, щоб не допустити появи нових штамів COVID-19
Читать на русском

Фахівці Всесвітньої організації підкреслили, що країни повинні поступово вакцинувати всіх людей з груп ризику, а також медиків і літніх громадян.

Якщо поширення захворюваності коронавірусною інфекцією в країнах, які не мають можливості вакцинувати своє населення, не взяти під контроль, то це може привести до появи нових мутацій коронавірусу.

Про це APnews повідомляє з посиланням на ВООЗ.

Представники організації заявили, що країни, які мають великі запаси вакцин від COVID-19, не повинні їх зберігати, бажаючи вакцинувати абсолютно все населення. Вони повинні ділитися з бідними країнами.

У ВООЗ відзначили, країни без вакцин є потенційно небезпечними, оскільки там може з'явитися штам, який буде більш заразний і небезпечний і проти якого наявні вакцини можуть стати неефективними. Тому так важливо, щоб вакцини з'явилися в кожному куточку світу.

"Це навіть не в їх інтересах - інтенсивне поширення вірусу в країнах без вакцин збільшує ймовірність того, що з'являться більш трансмісивні та небезпечні варіанти інфекції, і це може привести до того, що ефективність вже існуючих препаратів буде знижена", - повідомили в ВООЗ.

Також фахівці Всесвітньої організації підкреслили, що країни повинні поступово вакцинувати всіх людей з груп ризику, а також медиків і літніх громадян.

"Стратегія повинна враховувати заклики та прогнози ВООЗ про те, що до вересня 2021 року щеплення отримає принаймні 10% світового населення, до грудня - вже 40%, а до середини 2022 року - 60%", - розповіли представники організації.

Раніше APnews повідомляв, Кабінет міністрів поки не планує вводити в Україні додаткові карантинні обмеження.

Новини партнерів

В Україні введуть додаткові обмеження для невакцинованих людей
Уряд поки не планує посилювати карантин в Україні - Кузін