У влади є мінімум три причини, крім безпеки людей, для введення локдауну в Україні - політолог

У влади є мінімум три причини, крім безпеки людей, для введення локдауну в Україні - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Володимир Воля зазначив, що влада "живе у віртуальному світі" і спирається на статистику, яка насправді вже давно не відображає реальної ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні.

Локдаун потрібен владі не тільки для порятунку людей. Він допоможе "приховати" їх помилки і некомпетентність. Про це в коментарі APnews заявив політолог Володимир Воля.

Експерт зазначив, що є, мінімум, три причини, крім бажання врятувати людей, через які влада хоче ввести локдаун найближчим часом:

  1. Хибна статистика.
  2. Кар'єрна перестраховка.
  3. Приховування некомпетентності.

Статистика не відповідає дійсності вже давно

Володимир Воля зазначив, що влада "живе у віртуальному світі" і спирається на статистику, яка насправді вже давно не відображає реальної ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні.

"Не всі люди ж звертаються до лікаря, є ті, хто лікується самостійно, навіть не здаючи тест. Та й насправді у нас існує проблема з тестуванням. Реальна кількість хворих на поточний момент може бути в 3-4 рази більше, ніж показує статистика", - пояснив експерт.

І зазначив, що влада спирається на умовну статистику і з досвіду іноземних держав впроваджує якісь моделі, не розбираючись у суті статистичних даних і реальній ситуації із захворюваністю.

Кар'єрна перестраховка

Крім того, на думку Володимира Волі, введення локдауну можна розглядати і як турботу про власну кар'єру.

"Ніхто не хоче, щоб в результаті громадськість сказала, мовляв "влада довела країну" до такої захворюваності - це ж буде вважатися їх провалом. Я думаю, що якраз цими локдаунами керівництво країни і намагається уникнути такого сценарію", - пояснив політолог.

Приховування некомпетентності

Буквально вчора глава МВС України Арсен Аваков підтримав введення повного локдауну на три тижні в Україні. Політолог Володимир Воля зазначив, що цією заявою тільки в черговий раз підтверджується відсутність дієздатного механізму влади по контролю за дотриманням тих карантинних заходів, які вже були введені.

"Мені здається, що там не до кінця розуміють механіки поширення коронавірусу. Я б з їхнього боку краще звернув увагу на корупцію, ефективність заходів щодо покарання порушників і контроль. Вони не змогли контролювати адаптивний карантин ні за охопленням, ні щодо вжиття заходів покарань до порушників. То людей не вистачає для достатнього контролю, то таке відчуття, що деякі підприємці просто відкупилися від карантину і перевірок", - зазначив експерт.

Поставив під сумнів Володимир Воля і експертність так званих радників Президента, які, так чи інакше, тлумачать йому про ситуацію і про те, що з нею краще робити.

"Президент не розбирається в цьому, йому дають якісь цифри, він ніби "в капсулі", ізольований від суспільства, з ним спілкується тільки те коло людей, яке насправді-то викликає питання з точки зору експертності на ту саму тему коронавірусу", - зазначив експерт.

При цьому він пояснив, що думка про те, що введенням локдауну влада хоче приховати розтрати з "коронавірусного бюджету", найімовірніше, невірне. За словами Володимира Волі, набагато легше "приховати" якісь розтрати, списавши кудись і прикривши недоліки сум і не зовсім адекватні статті витрат. Про це можна було б говорити, якби влада зараз не закривала все, а навпаки - розгортала госпіталі, збільшувала фінансування на ліжка і так далі.

"Організація масштабних заходів передбачає великих витрат на оренду приміщень, опалення, обладнання тощо. Такі масштабні проекти приготування зазвичай і допомагають щось приховати", - підсумував експерт.

Читайте також:

Новини партнерів

У Донецькій області недбайлива мати під час побачення вкрала гроші та кинула маленького сина
Суботник в Раді: Разумков збирає глав фракцій за участю прем'єра і глави ОП