У Верховній Раді зареєстрували проєкт, який дозволить звільнити мовного омбудсмена

У Верховній Раді зареєстрували проєкт, який дозволить звільнити мовного омбудсмена
Читать на русском

Наразі звільнення з цієї посади в законі не передбачено.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який дозволить звільняти Уповноваженого із захисту державної мови. Нині цю посаду обіймає Тарас Кремінь. Про це повідомляє APnews з посиланням на сторінку цього проєкту на сайті парламенту.

Автором цієї ініціативи є "слуга народу" Максим Бужанський, який заявив, що законопроєкт №6336 дозволить звільняти мовного омбудсмена залежно від результатів його роботи. Річ у тому, що зараз звільнити людину з цієї посади неможливо.

"Законопроєкт №6336 дає Кабінету Міністрів можливість звільнення мовного омбудсмена у разі незадовільних результатів його роботи. Або якщо він починає плутати свою роботу з політичною діяльністю, як це відбувається зараз", - заявив Бужанський.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, уряд зможе призначати і звільняти омбудсмена - при цьому Кабмін має розглянути його звіт і ухвалити рішення про відставку. При цьому ініціатори законопроєкту наголошують, що ключовим у цьому питанні є інститут мовного омбудсмена, а не особистість самого Тараса Кременя.

Раніше APnews повідомляв, що Тарас Кремінь назвав противників українізації ворогами України. А перед цим виступив із вимогою перейменувати понад 10 міст через порушення мовного закону.

Новини партнерів

У Полтавській області 17-річна дівчина на Toyota влетіла у дерево: четверо людей постраждали
Мер Харкова Терехов заявив, що у місті багато ДТП через хороші дороги