У Ватикані будуть звільняти працівників за відмову від вакцинації проти COVID-19

У Ватикані будуть звільняти працівників за відмову від вакцинації проти COVID-19
Читать на русском

Зокрема, позбавляти своєї посади хочуть працівників, які відмовляються від щеплення без поважної причини.

Адміністрація Ватикану заявила, що людей будуть позбавляти роботи, якщо ті відмовлятимуться робити щеплення від коронавірусу без поважних причин. Варто зазначити, що вакцинація у державі вже розпочалася.

Про це йдеться в указі кардинала Джузеппе Бертелло, фактично губернатора Ватикану, передає APnews з посиланням на Reuters.

Згідно із документом, вакцинування є "відповідальним вибором" через ризик заподіяння шкоди іншим людям.

Підкреслюється, що у Ватикані працює кілька тисяч людей, більшість з яких проживають в Італії.

В рамках програми вакцинації, яка розпочалася минулого місяця, одним із перших, хто отримав щеплення, був Папа Франциск.

В указі йдеться, що ті, хто не може вакцинуватися за станом здоров’я, зможуть отримати іншу посаду - там, де вони будуть контактувати з меншою кількістю людей, але отримувати таку ж зарплату, попри ймовірний нижчий статус посади.

Стосовно громадян, які будуть відмовлятися від вакцинації, не називаючи при цьому поважних причин, буде застосовано конкретне положення закону від 2011 року про права та обов'язки працівників. Згідно з ним, відмова працівника від "запобіжних заходів", що може мати "різного ступеня наслідки", може "призвести до звільнення".Відповідний указ було підписано 8 лютого, а згодом розміщено на веб-сайті губернаторського відомства.

Як пише видання, Папа Франциск – великий прихильник вакцин від коронавірусу.

"Це етичний вибір, бо ви граєте в азартні ігри зі своїм здоров'ям і також граєте з життями інших людей", - розповів Папа Франциск в інтерв'ю італійській телевізійній станції минулого місяця.

Так, у Ватикані обов'язковій вакцинації підлягають журналісти, які будуть супроводжувати Папу Римського Франциска під час поїздки до Іраку наступного місяця.

Як повідомляв APnews, у Кабміні назвали нову причину відстрочки вакцинації від COVID-19 в Україні.

Новини партнерів

Причина ховається глибше TikTok. Психолог пояснила, як вберегти підлітків від смертельних інтернет-ігор
"Facebook турбує тільки влада і гроші". Колишній генеральний директор Facebook розкритикував Марка Цукерберга за блокування австралійських ЗМІ