У Тернопільській області підозрюють спалах коронавірусу в лаврі: священник відмовився співпрацювати з медиками

У Тернопільській області підозрюють спалах коронавірусу в лаврі: священник відмовився співпрацювати з медиками
Читать на русском

Спалах коронавірусу у Шумському районі може бути пов'язаний з Почаївською лаврою

У Тернопільській області міг статися масштабний спалах коронавірусу в Почаївській лаврі. Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання оперативного штабу в Тернопільській області.

Головний санітарний лікар області Оксана Чайчук підкреслила, що спалах коронавірусу у Шумському районі може бути пов'язаний з Почаївською лаврою. Зараження вже підтвердили у співробітників бухгалтерії Шумської лікарні, у головного лікаря та медичного персоналу.

"У нас вчора виникла ситуація в Шумському районі, яка тісно пов'язана з Почаївською лаврою, оскільки священник, який бере участь у хорі в Почаївській лаврі, є священнослужителем на території Збаразького району, а дружина його працює бухгалтером у Шумській лікарні. Вчора був 21 позитивний результат, а загалом у Шумську 26 позитивних", - сказала вона.

Чайчук додала, що настоятель може бути пов'язаний зі спалахом у Дубенському районі, однак він відмовляється співпрацювати з медпрацівниками.

"Намагалися вийти на зв'язок із настоятелем Почаївської лаври, він на зв'язок не виходить. Вийшов його помічник, пообіцяв сьогодні до першої години дня надати список учасників хору. Цього не сталося. Мер Почаєва теж не бере великої участі, каже, що нікого не знає", - підкреслила вона.

За словами головного санітарного лікаря області, медики обстежили двох священників, проте список осіб, з якими вони могли контактувати, занадто великий.

"Якщо ми доб'ємося результатів обстеження, буде досить великий спалах. Ситуація у Почаївській лаврі перебуває на особистому контролі прем'єр-міністра. Сьогодні йдуть запити з Кабміну. Працюємо із поліцією", - резюмувала Чайчук.

Як раніше повідомляв APnews, Києво-Печерська Лавра закривається на карантин у зв'язку з розповсюдженням інфекції

Новини партнерів

Пандемічний кур'єр. Скільки заробляє і наскільки безпечно замовляти доставку їжі на карантині - Експеримент APnews
Степанов озвучив рівень смертності від коронавірусу в Україні: нижче ніж у світі