У Сумській області самопроголошена дільниця переманює виборців музикою

У Сумській області самопроголошена дільниця переманює виборців музикою
Читать на русском

Незаконна дільниця проводить голосування одночасно зі справжньою ДВК і переманює виборців.

У селі Соснівка Конотопського району Сумської області працює незаконна дільнична виборча комісія, поруч з якою гучно грає музика і людей запрошують проголосувати. Про це APnews пише з посиланням на заяву координатора громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської.

Зазначається, що незаконна дільниця проводить голосування одночасно зі справжньою ДВК і переманює виборців.

Самопроголошена ДВК проводить голосування до сільської ради громади, яка відмовляється входити до складу Поповської ОТГ. Діє вона під ідентичним номером, як і справжня ДВК - 590 211.

"Бюлетені надрукували самостійно. Виборці йдуть на ту ділянку і голосують. Біля фейкової дільниці грає музика і людей запрошують на голосування, вони йдуть на самопроголошену дільницю замість справжньої, а на справжній дуже низька явка, адже вона в глибині села знаходиться і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти", - написала Айвазовська.

За словами координатора, поліція перебуває поруч з незаконною дільницею та опитує людей на виході. Правоохоронці вже отримали дозвіл прокуратури на вхід в будівлю для проведення слідчих дій.

Юристи ОПОРИ зазначили, що цей інцидент має ознаки кримінального порушення за статтею 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи - члени комісій) та статтею 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Як повідомляв APnews раніше, поліція виявила понад 1000 порушень і відкрила 14 справ через порушення в день виборів.

Новини партнерів

Батько Зеленського відповів “так” на всі п'ять питань в "опитуванні Президента"
Поліція виявила понад 1000 порушень в день виборів, відкрито 14 справ