У Страсбурзі за участі України розпочинається зимова сесія ПАРЄ

У Страсбурзі за участі України розпочинається зимова сесія ПАРЄ
Читать на русском

Згідно порядку денного засідання, сьогодні мають обрати нового президента ПАРЄ. Перша частина сесії ПАРЄ триватиме протягом 27-31 січня в Страсбурзі.

Сьогодні, у понеділок, у Страсбурзі розпочинається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. В ній знову візьме участь українська делегація Верховної Ради після осінньої паузи, коли делегація відмовилась брати участь через повернення Росії до ПАРЄ, пише APnews.

“Ми їдемо в повному складі делегації... Це означає, що ми їдемо разом з основними членами та заступниками. У нас є напрацьований позитивний порядок денний разом із нашими партнерами з країн „Балтік+“ і ми їдемо, щоб відстоювати інтереси України”, — заявила раніше голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Єлизавета Ясько. Вона також зазначила, що українська делегація в ПАРЄ жодної співпраці з Росією не запланувала.

У Асамблеї планують обговорити функціонування демократичних інституцій у Польщі та повідомлення про політичних в’язнів у Азербайджані. Протягом сесії мають відбутися дебати про порушення членами ПАРЄ статутних зобов’язань.

Надійшли запити на проведення дебатів про ситуацію в Лівії та Близькому сході, і який вплив це матиме на Європу, а також про порушення прав людини та верховенства права у Туреччині.

Заплановане проведення двох дебатів: одні про торгівлю мігрантами та зниклих безвісти біженців та дітей-мігрантів, інші про “туризм” з метою трансплантації органів та торгівлю тканинами і клітинами людей.

Торкнуться депутати й питання загрози свободі ЗМІ та безпеці журналістів.

Асамблея має заслухати звіт про мінімальні стандарти для виборчих систем, який базується на спостереженні за виборами у Білорусі.

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила заяву про повернення постійної делегації України до Парламентської асамблеї Ради Європи.

У червні 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи змінила процедуру застосування санкцій, і Росія повернулася до повноцінної роботи в ПАРЄ після чотирьох років перерви. Україна офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ. На підтримку України делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ залишили зал засідань.

Новини партнерів

Зеленський вшанував пам'ять жертв Голокосту
Нідерланди вперше принесли офіційні вибачення за свою роль у Голокості