У США заборонили ввезення собак з України та ще 112 країн через загрозу сказу

У США заборонили ввезення собак з України та ще 112 країн через загрозу сказу
Читать на русском

Заборона набуває чинності з 14 липня на 113 країн, де існує високий ризик зараження сказом, включаючи Україну, Росію, Кенію, Уганду, Бразилію, Колумбію, В'єтнам, Північну Корею, Непал, Китай і Сирію

Влада США заборонили ввезення цуценят зі 113 країн як мінімум на рік через різке збільшення кількості тварин з підробленими сертифікатами про вакцинацію проти сказу або зовсім без них. Більшість недавно собак, які прибули, були з України, Росії та Колумбії.

Про це повідомляє APnews з посиланням на NPR.

Центр по контролю і профілактиці захворювань США CDC спільно з Американською ветеринарної медичною асоціацією заявили, що заборона поширюється на собак, які в'їжджають в країну або повертаються в неї, включаючи домашніх тварин, а також собак, ввезених для продажу або усиновлення.

Заборона набуває чинності з 14 липня на 113 країн, де існує високий ризик зараження сказом, включаючи Україну, Росію, Кенію, Уганду, Бразилію, Колумбію, В'єтнам, Північну Корею, Непал, Китай і Сирію.

"Ми хочемо переконатися, що ввозимо в країну здорових собак, особливо якщо вони збираються стати домашніми тваринами. Ми робимо це, щоб бути впевненими, що ми захищаємо здоров'я і безпеку собак, імпортованих в Сполучені Штати, а також захищаємо здоров'я населення", - заявила доктор Емілі Пієраччі з Центру по контролю і профілактиці захворювань.

За словами офіційних осіб, в США щорічно ввозиться близько 1 мільйона собак, і очікується, що заборона буде поширюватися на 4-7,5% тварин. Винятки будуть зроблені для деяких ситуацій, включаючи собак-поводирів для сліпих або іноземців, що переїжджають в США зі своїми домашніми тваринами.

Пандемія викликала сплеск усиновлення домашніх тварин, в тому числі цуценят. Відповідно збільшилося ввезення собак для продажу, які найчастіше потрапляли на територію США з фальсифікованими або підробленими довідками про сказ. Протягом 2020 року CDC виявив понад 450 собак, які прибули в США з підробленими довідками про сказ, що на 52% більше, ніж в попередні два роки.

"Ми не впевнені, як буде виглядати ситуація зі сказом в майбутньому. Але ми точно стурбовані тим, що може виникнути підвищений ризик завезення скаженої собаки", - підсумувала вона.

Разом з тим CDC розглядатимуть всі випадки окремо. Люди, що повертаються в США, зможуть подати заявку на ввезення свого вихованця.

Сам заборону уряду Америки буде переглянутий через рік, оскільки існує велика ймовірність того, що величезна кількість здорових собак будуть вбиті в розплідниках через те, що вони не зможуть поїхати в США до своїх "нових" господарів.

Раніше APnews також повідомляв, у Києві скажена лисиця покусала жінку та померла.

Новини партнерів

У хостелі Харкова 43-річний чоловік згвалтував неповнолітню сусідку
Крістіан Еріксен вперше звернувся до фанатів після зупинки серця