У США медсестру засудили на сім довічних термінів за вбивство ліками семи ветеранів

У США медсестру засудили на сім довічних термінів за вбивство ліками семи ветеранів
Читать на русском

У підсудної були психічні та медичні проблеми, такі як посттравматичний стресовий розлад і сексуальна травма під час служби в Іраку

У Західній Вірджинії, США, помічницю медсестри засудили на 7 довічних ув'язнень поспіль і ще до 20 років додатково за вбивство семи літніх ветеранів війни та спробу вбити восьму жертву.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Independent.

Вбивства 46-річна Рета Мейс вчинила в лікарні у справах ветеранів в Кларксбурзі з липня 2017 року по червень 2018 року. Жертви - чоловіки від 81 до 96 років, які брали участь у війнах в Кореї та В'єтнамі. Двоє ветеранів брали участь у Другій світовій війні. У семи жертв було недоумство.

Помічник прокурора США Джарод Дуглас сказав, що стан постраждалих покращився і вони збиралися покинути лікарню, але Мейс вирішила вбити їх інсуліном, який вони не потребували. Він також підкреслив, що смерть від інсуліну болісна, що викликає тремор, підвищене серцебиття, занепокоєння, потовиділення, голод і судоми. Вони все розуміли, але не могли звернутися за допомогою через деменцію.

Окружний суддя США Томас Клее, який виносив вирок, заявив, що підсудна - "монстр, найгірший з монстрів":

"Всі жертви доживали свої роки та заслуговували похвали, поваги та подяки за свою відданість і відвагу, але замість цього Мейс зверталася з ними як зі сміттям. Ці люди гідно служили своїй країні. Вони були хорошими та порядними людьми, люблячими не тільки своїми сім'ями, а й суспільством. Перед ними країна у великому боргу".

Адвокат захисту Джей МакКемік сказав, що у Мейс були психічні та медичні проблеми, такі як посттравматичний стресовий розлад і сексуальна травма під час служби в Іраку в період з 2003 по 2004 рік. Він зазначив, що ці проблеми були задокументовані, в тому числі в тій же лікарні, де вона пізніше вчинила вбивства після її найму у 2015 році.

Відомо також, що після першого вбивства Мейс почала дивитися серіал "Медсестри, які вбивають" на Netflix, а потім шукала в гуглі жінок-серійних вбивць.

Спочатку прокуратура наполягала на страті, позаяк вчинку помічниці медсестри "не було пояснень і виправдань". Але 14 липня 2020 року вона визнала себе винною за сімома пунктами звинувачення у вбивстві другого ступеня та одним з пунктів звинувачення в нападі з метою здійснення вбивства. Тому суддя вирішив засудити її до довічного ув'язнення.

Згідно з вироком, вона проведе решту свого життя за ґратами, оскільки у федеральній тюремній системі немає умов умовно-дострокового звільнення.

Раніше APnews також повідомляв, в Португалії засудили трьох інспекторів за смерть українця.

Новини партнерів

Нардепи у квітні отримали 3 млн гривень компенсації за житло, найбільше - "слуги народу"
Зеленський дозволив проводити досудове розслідування без присутності підозрюваного