У школу з 5 років та 12 класів: в МОН розповіли, чому заговорили про зміни

У школу з 5 років та 12 класів: в МОН розповіли, чому заговорили про зміни
Читать на русском

Сергій Шкарлет зазначив, що перед тим, як виступити з подібною ініціативою, він поспілкувався 3000 батьків.

Ідея розпочати шкільне навчання дітей з п'яти років з'явилася після спілкування з тисячами батьків. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра освіти і науки Сергія Шкарлета в інтерв'ю Українському радіо.

"Громадське обговорення триває. Воно почалося не з того, що мені особистого захотілося вчити дітей п'яти років. Я дуже багато говорив з психологами. Є країни, де діти починають навчання з чотирьох років, якщо створити особливі умови організації освітнього процесу. Це сталося виключно після спілкування більше, ніж з 3000 батьків", - зазначив міністр.

При цьому він вказав, що 12-річну шкільне навчання - це базовий стандарт, який є у світі.

"Питання в необхідності 12-річної освіти є світовим і європейським освітнім брендом. 12 років - це той базовий стандарт, який сьогодні є у світі. І головна відмінність між 11-річним та 12-річним полягає саме в профілювання", - підсумував міністр.

Як раніше повідомляв APnews, в Міністерстві освіти і науки тривають дискусії про 12-річної системи шкільного навчання, починаючи з 5 років. Якщо суспільство підтримає відповідну ініціативу, МОН почне розробляти освітні та навчальні програми.

Новини партнерів

У Кривому Розі жінка народила під чужим ім’ям і продала немовля жебрачці
ОГП оголосив підозру голові КСУ Тупицькому