У школах оновились умови дистанційного навчання - його зробили більш доступним

У школах оновились умови дистанційного навчання - його зробили більш доступним
Читать на русском

Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною, проте вводиться ряд змін

Відсьогодні, 16 жовтня, офіційно набуває чинності Положення про дистанційну форму навчання у школах. Відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – вчитися дистанційно має право будь-який школяр.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу Міністерства освіти.

Голова МОН Сергій Шкарлет зазначив, що дистанційна освіта не може замінити справжнього очного навчання, а діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі. Проте через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І дозвіл на дистанційне навчання у школах - крок на шляху до цього.

Так, дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Проте вводиться ряд змін:

  • учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів)
  • врегульовано можливість організації змішаного навчання: заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно
  • технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета.
  • технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).
  • також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги.

Водночас у положенні зазначено, що заклад освіти обов’язково повинен враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

  1. організувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;
  2. створити умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;
  3. забезпечити регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;
  4. організувати освітній процес з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.

APnews також писав, що у МОН розповіли, що зміниться у вступній кампанії 2021.

Читайте також:
Незручні щитки та погані оцінки. Вчителі розповіли, як пройшов перший місяць навчання в умовах карантину

Новини партнерів

П'ять питань Зеленського: Все, що ви хотіли дізнатися, але боялися запитати
Українців, крім коронавірусу, в 2020 році чекають ще чотири штами грипу