У семи містах України проходить другий тур виборів, вже є порушення

У семи містах України проходить другий тур виборів, вже є порушення
Читать на русском

Мерів обирають Одеса, Херсон, Суми, Луцьк, Краматорськ, Кам'янець-Подільський, Українка.

В Україні 15 листопада у семи містах стартував другий тур виборів мерів. Спостерігачі зафіксували перші порушення. Про це APnews пише з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА.

Так, мерів обирає Луцьк, Одеса, Суми, Херсон, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Українка.

У Луцьку спостерігачку Громадянської мережі ОПОРА не допустили на ранкове засідання дільничної виборчої комісії №071104, що працює на спеціальній виборчій дільниці. А на виборчій дільниці №070296, що у селі Жидичин Луцької громади, один член комісії перевіряв документи та видавав бюлетені.

Також у Луцьку окремі ДВК після початку ранкових засідань не вели протоколів ранкового засідання, вказують спостерігачі.

В Українці на дільниці № 320772, за даними ОПОРИ, комісія завчасно розпочала перше засідання. Окрім того, на одній з дільниць в Українці, що на Київщині, членкиня ДВК наперед заповнювала виборчі бюлетені, додали спостерігачі.

У Кам’янці-Подільському на деяких виборчих дільницях не вистачає скриньок для голосування. Так, на дільниці №681352 (середня дільниця) наявні 3 стаціонарні скриньки для голосування, на дільниці №680547 (середня) – 2 скриньки, на дільниці №681336 (середня) – 3 скриньки. Однак відповідно до законодавства на середніх виборчих дільницях має бути щонайменше 4 стаціонарні скриньки для голосування. За словами спостерігача ОПОРИ, четверту скриньку на дільниці №681336 члени комісії вирішили не використовувати через пошкодження, тож заклеїли її скотчем, перевернули і відставили вбік.

Варто зазначити, що другий тур виборів міських голів ЦВК призначила на дві дати – 15 та 22 листопада. 22 листопада голосування відбудеться у Дніпропетровській (м. Дніпро і м. Кривий Ріг), Донецькій (м. Словʼянськ), Закарпатській (м. Ужгород), Київській (м. Бровари), Львівській (м. Дрогобич і м. Львів), Полтавській (м. Полтава) та Рівненській (м. Рівне) областях.

27 грудня пройдуть повторні вибори міського голови Борисполя. Чинний мер Анатолій Федорчук, який лідирував у першому турі, 28 жовтня помер від коронавірусу.

Як повідомляв APnews раніше, у Харкові суд скасував результати місцевих виборів до міської ради.

На Львівщині у моторошній ДТП з автомобілями Mercedes та ВАЗ загинули обидва водії
В Україні за добу понад 10 тисяч людей заразилися COVID-19

Новини партнерів