У Румунії людей будуть саджати у в'язницю за створення підроблених акаунтів у соцмережах

У Румунії людей будуть саджати у в'язницю за створення підроблених акаунтів у соцмережах
Читать на русском

За створення фальшивих профілів у соцмережах можуть посадити до в'язниці на 3 роки

Верховний касаційний суд Румунії ухвалив, що створення підроблених акаунтів у соціальних мережах, в яких використовуються чужі імена та фотографії, відтепер є кримінальним злочином. Про це повідомляє APnews з посиланням на EuroNews.

"Створення акаунта, в якому використовується ім'я та фотографія людини без його згоди, є кримінальним злочином", - заявила у своїй постанові румунська інстанція за розв'язанням правових питань у кримінальних справах.

Такому закону передував судовий прецедент 2018 року в румунському місті Брашов. Чоловік погрожував своїй колишній дівчині завантажити в соціальні мережі її компрометуючі фото, якщо вона не відновить з ним стосунки. Після її відмови, громадянин Румунії створив профіль на порносайті з її ім'ям, куди й завантажив інтимні фото та відео.

Після ряду позовів та розглядів чоловіка звинуватили в шантажі, підробці документів та порушенні приватного життя, а також засудили до 3 років і 8 місяців тюремного ув'язнення.

"Якщо ми можемо довести, що хтось створив Ваш профіль у соціальній мережі, але без Вашої згоди, безумовно ця людина буде покарана", - зазначила румунська юристка Моніка Статеску, що спеціалізується на кібербезпеці.

Зокрема, суд також зазначив 2 кримінальні критерії, за яким будуть розглядатися справи: акт введення особистих комп'ютерних даних без чийогось згоди (ім'я, дата народження тощо), а також дезінформація щодо профілю потерпілого.

У 2020 році Румунія також прийняла закон, який визнає кібердомагання формою домашнього насильства. Цей закон включав загрози в мережі, агресивні повідомлення, а також надсилання інтимних фотографій без згоди одержувача.

Більшість соціальних платформ, такі як Facebook і Twitter, мають політику запобігання фальшивих профілів на їхній платформі. Якщо компанії виявляють порушення конфіденційності, то профіль блокується назавжди. Однак дозволяються пародійні акаунти, коментувальні та фан-клуби, якщо вони не несуть шкоди справжній людині, чиє ім'я або фото використовується.

Раніше APnews також повідомляв, в Італії трагічно загинула 10-річна дівчинка під час челенджу в ТікТоці.

Новини партнерів

Вчені назвали найефективніші ліки від COVID-19
Зеленський відкликав свій законопроект про припинення повноважень суддів КСУ