У розпал пандемії Україна витратить 635 млн на зйомки фільмів і 3,5 млрд на будівництво палаців

У розпал пандемії Україна витратить 635 млн на зйомки фільмів і 3,5 млрд на будівництво палаців
Читать на русском

Міністр культури зазначив, що цифри, які заклали у Держбюджеті на 2021 рік “вселяють надію, що навіть у часи коронакризи розвитку сфери культури бути”.

Рада в першому читанні ухвалила бюджет на 2021. Перше читання пройшли в тому числі і витрати на сферу культури, які очікуються наступного року. При цьому найбільше коштів в цій сфері виділено якраз на реставрацію пам'яток і палаців.

APnews розповідає, куди і скільки коштів виділено на розвиток сфери культури.

Так, найбільше коштів виділено на реставрацію палаців, замків, заповідників та пам’яток архітектури, які є культурною спадщиною України - 3,5 млрд грн. Як зазначив міністр культури Ткаченко, це один із найбільш амбітних проектів наступного року.

А от найменше виділили на Український інститут книги - 151 млн грн. За словами Ткаченка, гроші підуть на популяризацію читання, підтримку бібліотек та видавців, боротьбу з книжковим піратством, підняття іміджу української книги та авторів на міжнародній арені.

А також:

  • 209,5 млн грн – Державне агентство розвитку туризму України - для піднятті статусу туристичної галузі. Кошти сприятимуть розкриттю туристичного потенціалу та міжнародному іміджу України.
  • 300 млн грн – на поширення культури в регіонах завдяки будівництву Центрів культурних послуг. Це проект, який дозволить ОТГ трансформувати старі заклади культури та перезавантажити культурне життя у селах, селищах та невеликих містах.
  • 370 млн грн – Будівництво музеїв пам’яті Бабиного Яру, Революції Гідності та Голодомору.
  • 638,4 млн грн – Державне агентство України з питань кіно. Кошти підуть на підтримку та розвиток українських фільмів та серіалів.
  • 697,4 млн грн – Український культурний фонд. Кошти дозволять реалізувати запланований інституцією грантовий сезон та фінансово підтримати важливі культурні ініціативи.

Ткаченко зазначив, що ці цифри “вселяють надію, що навіть у часи коронакризи розвитку сфери культури бути”.

В Держбюджет на 2021 рік також заклали підвищення пенсій. APnews писав, хто скільки отримає.

У Миколаєві копи пов'язали психолога, який зібрав арсенал зброї, щоб "показати красу і силу"
В Україні до кінця року може бути до 20000 пацієнтів з COVID-19 в день - Шмигаль

Новини партнерів