У розпал епідемії в Раду внесли законопроект, який дозволить чиновникам приховувати позашлюбних дітей

У розпал епідемії в Раду внесли законопроект, який дозволить чиновникам приховувати позашлюбних дітей
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews порівняла стару і нову версію законопроекту, в результаті чого було визначено основні положення запропонованої версії документу.

Група народних депутатів у розпал епідемії коронавірусу внесла на розгляд Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства", яким передбачено дозволити чиновникам не вказувати в деклараціях своїх позашлюбних дітей.

Редакція APnews порівняла стару і нову версію законопроекту, в результаті чого було визначено основні положення запропонованої версії документу.

Варто зазначити, що законопроект внесли 28 нардепів, серед яких віце-спікер Ради Руслан Стефанчук, нардепи Сергій Шахов, Денис Монастирський, Михайло Радуцький, Євгенія Кравчук та інші.

"Окремої уваги заслуговує також і вирішення питання щодо необхідності віднесення до членів сім’ї суб’єкта декларування неповнолітніх дітей, які спільно не проживають разом із суб’єктом декларування. З огляду на те, що високий відсоток такого факту не проживання пов’язаний саме із розірванням шлюбу між подружжям та, як результат, практичною неможливість отримати своєчасні та достовірні відомості, необхідні для заповнення декларації, пропонується поширити обов’язок декларування відомостей щодо неповнолітніх дітей лише у випадку, коли вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування", - йдеться у пояснювальній записці до проекту Закону.

Наразі виникає питання, чому парламентарії вирішили внести зміни в законопроект саме зараз і чому вони заслуговують "окремої уваги". Примітно, що законодавчу волю 28 нардепів почали відразу проштовхувати до порядку денного позачергової сесії Ради.

Відповідно до порівняльної таблиці, автори змінили список осіб, яких необхідно зазначати в декларації, викресливши з переліку неповнолітніх дітей, які не проживають із суб’єктом декларування протягом не менше 183 днів, тобто півроку.

"У цілях розділу VII з урахуванням положень статті 1 цього Закону членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації", - зазначається у порівняльній таблиці.

Для того, щоб не ганьбитися цією нормою, яка є головною метою законопроекту, нардепи "заховали" її серед інших змін, в яких немає гострої необхідності, щоб вносити до порядку денного парламенту під час епідемії коронавірусу в Україні.

Зокрема, автори законопроекту ще пропонують встановити, щоб дія Закону "Про запобігання корупції" поширювалася на осіб, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства (крім акціонерного), у статутному капіталі якого більше 50 відсотків часток належать державі, а також посадових осіб органів акціонерного товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій прямо чи опосередковано належить державі.

Також проектом Закону пропонується виключити із дій антикорупційного законодавства радників, помічників, уповноважених, прес-секретаря Президента України, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.

Як повідомляв APnews, у Раду під виглядом "сімейного" внесли антиконституційний закон.

Новини партнерів

Під Києвом поліція зі штурмом затримала росіянина за крадіжки і погрозу підірвати багатоповерхівку
Зеленський затвердив склад делегації з врегулювання ситуації на Донбасі