У російському СІЗО, де утримують українських політв’язнів, стався спалах COVID-19 та корости

У російському СІЗО, де утримують українських політв’язнів, стався спалах COVID-19 та корости
Читать на русском

У російському СІЗО-1 у Ростові-на-Дону стався спалах коронавірусної інфекції та небезпечного захворювання шкіри корости. В установі незаконно утримують 33 українських політв’язнів.

Про це повідомила Омбудсмен з прав людини Людмила Денісова в Facebook.

У СІЗО-1 міста Ростова-на Дону, де незаконно утримується 33 українські політв’язні, через порушення санітарних норм, стався спалах коронавірусної інфекції та корости - небезпечного захворювання шкіри. Про це стало відомо від адвоката українських громадян.

«Від початку пандемії COVID-19 систематично вимагаю від країни-окупанта РФ забезпечити засобами індивідуального захисту наших співгромадян у місцях позбавлення волі. Втім звернення залишаються без відповідного реагування. Крім того, від адвокатів постійно отримую інформацію про ненадання медичної допомоги, вилучення ліків та ігнорування скарг українських політв’язнів на стан здоров’я», - повідомила вона.

Вищевказані дії є грубим порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радами ООН.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової надати відповідне медико-санітарне забезпечення з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я і Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020, а також фахову лікарську допомогу, відповідно до положень Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, і Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации». Вкотре звертаю увагу на те, що підтримка наших співгромадян з боку міжнародної спільноти та посилення тиску на країну-окупанта РФ є вкрай важливими задля звільнення всіх українських політв'язнів», - резюмувала Денисова.

Новини партнерів

Кабмін встановив мінімальні ціни на пластикові пакети: почнуть діяти з 1 лютого
Канцлер Німеччини розповів, чому країна не постачатиме зброю в Україну