У російській колонії погрожують українському політв'язню через прийняття ісламу – омбудсмен

У російській колонії погрожують українському політв'язню через прийняття ісламу – омбудсмен
Читать на русском

За словами омбудсмена, цькують українського політв'язня саме працівники колонії.

У російській колонії систематично цькують українського політв'язня Геннадія Лимешка. Причиною стало те, що утримуваний прийняв іслам.

Про це заявила Уповноважена ВР із захисту прав людини Людмила Денісова у Facebook, передає APnews.

За словами омбудсмена, цькують українського політв'язня саме працівники колонії.

"Незаконно засуджений громадянин України Геннадій Лимешко, який відбуває покарання в "ФКУ ИК-6 УФСИН России по Ставропольскому краю", піддається систематичним цькуванням з боку працівників виправної установи, де він утримується.

Як стало відомо, оперативні працівники колонії чинять на Геннадія психологічний тиск через те, що він прийняв іслам. З їхнього боку лунають погрози, що після відбування терміну ув’язнення, Геннадія відправлять воювати до Сирії, оскільки він, нібито "підтримує тероризм та ІДІЛ", - повідомила Денісова.

Крім того, у Лимешка систематично і безпідставно забирають дозволені речі та одяг, пише омбудсмен.

Вона наголосила, що "упереджене ставлення та знущання з боку співробітників колонії призводить до погіршення психоемоційного стану Геннадія". Підкреслюється, що такі дії суперечать міжнародним гарантованим стандартам поводження із в'язнями, які утримуються у місцях позбавлення волі.

"Зокрема, 3-й статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню. Та 6-й статті Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН", - підкреслила Уповноважена із захисту прав людини.

Денісова розповіла, що вкотре закликала російського омбудсмана Тетяну Москалькову вжити відповідних заходів з метою відновлення прав українця.

Нагадаємо, українця Геннадія Лимешка затримали правоохоронні органи Росії в серпні 2017 року. Його засуджено у травні 2018 року за нібито незаконне виготовлення та зберігання вибухових речовин.

Як повідомляв APnews, український політв'язень має намір оголосити голодування у колонії РФ.

Новини партнерів

Вбивство 5-річного Кирила Тлявова: в Офісі генпрокурора "похвалилися" успіхами через два роки
У військовій частині ВМС трагічно загинув військовий: розпочали розслідування